سه شنبه 4 تیر 1398

برگزاری نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان با 56 اثر منتخب

پویشگران گیل: معاون هنری ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به ارسال 639 اثر به دبیرخانه چهارمین دوسالانه نقاشی در این استان از انتخاب 56 اثر برای حضور در نمایشگاه خبر داد.
سید امیر مصباح اظهار کرد: چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان با هدف شناسایی استعدادهای استان و همچنین ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت های هنری هنرمندان گیلانی است.
وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا 30 آبان ماه سال جاری بود، افزود: در پایان مهلت تعیین شده 639 اثر از 155 شرکت کننده به دبیرخانه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان ارسال شد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با اشاره به کیفیت بالای آثار ارسال شده به دبیرخانه، گفت: بعد از داوری و بررسی های انجام شده، 56 اثر برای نمایش عمومی در نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان انتخاب شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: افتتاحیه نمایشگاه ساعت 10 صبح روز شنبه، 10 آذرماه جاری در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌النبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانستند با موضوع آزاد در این جشنواره شرکت کنند، یادآور شد: آثار تمامی هنرمندان غیر بومی ساکن استان گیلان و حتی گیلانیان ساکن خارج از استان پذیرفته شده است.
مصباح تصریح کرد: بیشترین آثار ارسال شده با موضوع منظره و فیگور و در قالب سبک اکسپرسیونیسم بوده است.
وی با اشاره به برخی از برنامه‌های جانبی چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان، خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه اساتید حاضر در این جشنواره یکی از این برنامه‌هاست.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir