جمعه 31 خرداد 1398

تخلیه و بارگیری ۱۳۲ هزار تن کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

پویشگران گیل: مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از تخلیه و بارگیری ۱۳۲ هزار تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در 8 ماهه نخست امسال خبر داد.
مهندس حسین چراغی با اشاره به اینکه صادرات و واردات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا ۶ درصد افزایش داشته است اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به‌علت نزدیکی به مراکز تولید در استان‌های شمال غرب کشور از توانمندی بسیار بالایی در حوزه صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر برخوردار است.
چراغی با اشاره به آمار تخلیه و بارگیری در 8 ماهه نخست امسال از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا افزود: در 8 ماه نخست امسال بالغ بر ۱۳۲ هزار و ۴۹۴ تن انواع کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در 8 ماهه نخست امسال ۷۱ فروند کشتی وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شده است تصریح کرد: در مجموع از این تعداد کشتی با محموله وارداتی، مقدار ۴۵ هزار و ۲۰۶ تن کالا در بندر آستارا تخلیه شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، با بیان اینکه در حوزه صادرات از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا افزایش داشته ایم افزود:
در 8 ماهه نخست امسال بالغ بر ۸۷ هزار تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به بنادر حاشیه دریای خزر صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹۶ درصد افزایش نشان می دهد.
چراغی با اشاره به اینکه بخشی از رونق صادرات بندر آستارا به واسطه راه‌اندازی شیوه حمل و نقل جدید "کابوتاژ"  در شمال کشور محقق شده است گفت: با الحاق پایانه ریلی آستارا به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا  به زودی شاهد راه‌اندازی حمل و نقل چند وجهی در این منطقه می‌شویم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir