جمعه 28 تیر 1398

هزینه برای کتاب ناچیز، اما اثرگذار است

پویشگران گیل: استاندار گیلان گفت: هزینه ای که برای کتاب می کنیم نسبت به سایر هزینه های زندگی ناچیزتر و البته موثرتر است و به ارتقای کیفیت زندگی و انسان ها و توسعه فرهنگ و تمدن جوامع کمک می کند.
مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب گیلان، ضمن ابراز خرسندی از استقبال گسترده مردم از نمایشگاه، اظهار کرد: غرفه داران و ناشران حاضر در نمایشگاه نیز استقبال مردم را خوب دانستند.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم اینگونه اقدامات را گسترش دهیم تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور و استان توسعه پیدا کند. کتابخوانی استفاده از آسان ترین و کم هزینه ترین روش برای انتقال تجارب و آموخته های دیگران است که ممکن است با زحمت و هزینه زیادی به دست آمده باشد.
استاندار گیلان، با تاکید بر لزوم تعمیم و گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان مهمترین هدف نمایشگاه کتاب، خاطرنشان کرد: این رویداد فرهنگی یک اعلان عمومی برای یادآوری کتاب و فرصتی برای گرد هم آمدن ناشران و علاقمندان به حوزه کتاب برای گسترش این فرهنگ است.
سالاری، با اشاره به تنگناهای موجود در حوزه نشر کتاب، متذکر شد: حمایت از صنعت کتاب و تامین کاغذ جزو سیاست های ملی است و استان هیچ نقشی در این زمینه ندارد، اما مردم بدانند هزینه ای که برای کتاب می کنیم نسبت به سایر هزینه های زندگی ناچیزتر و البته موثرتر است و به ارتقای کیفیت زندگی و انسان ها و توسعه فرهنگ و تمدن جوامع کمک می کند لذا باید خوب کتاب بخریم و خوب کتاب بخوانیم.
این مقام مسئول، درخصوص مکان برگزاری نمایشگاه نیز، اضافه کرد: موقعیت مکانی نمایشگاه کتاب از حیث فضا و پارکینگ خودروها مناسب است و الزاما درون شهر بودن نمایشگاه همه مسائل را حل نمی کتد، اما در نظر داریم مکان مناسبت تری با زیربنای بیشتر و کیفیت بهتر برای برگزاری نمایشگاه ها فراهم کنیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir