چهارشنبه 29 خرداد 1398

زندگی هیچ ارزشی ندارد، اما هیچ چیز ارزشمندتر از زندگی نیست

پویشگران گیل: شمس لنگرودی، حافظ را استاد خود دانست و یادآور شد: زندگی هیچ ارزشی ندارد، اما هیچ چیزی ارزشمند تر از زندگی نیست لذا هر چه نوشتم و هر چه شعر سرودم برای دل خودم بود و به همین دلیل شعرهایم برای مردم اثرگذار و الهام بخش است.
آیین نکوداشت محمد شمس لنگرودی، شاعر و ادب پژوه گیلانی با حضور شعرا، ادبا، نویسندگان، فرهیختگان و اهالی فرهنگ و ادب استان در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.
شمس لنگرودی در این مراسم، با اشاره به تعبیر احمد شاملو مبنی بر اینکه «کار کردن در بحران ها، تونل زدن در کوه ناممکن هاست»، اظهار کرد: مشکلات، گرفتاری ها و عوامل بازدارنده خیلی زیاد است، اما مردم مسیر تحول را نمی بینند.
وی با قدردانی از همه کسانی که با اشعارش همدلی می کنند، افزود: این همدلی ها ارزشمند است، زیرا در خلاء نمی توان شعر نوشت. این شما هستید که به شعرهای شاعران گوش می دهید و با همدلی خودتان شاعران را سرشوق می آورید.
شاعر برجسته گیلانی، با اشاره به تالیف کتاب «تاریخ تحلیل شعر نو» این کتاب را در پاسخ به نادانسته های خود دانست و تصریح کرد: یکی از خوشبختی های من در زندگی این است که هر کاری کرده ام برای خودم کرده ام.
شمس لنگرودی، حافظ را استاد خود دانست و یادآور شد: زندگی هیچ ارزشی ندارد، اما هیچ چیزی ارزشمند تر از زندگی نیست لذا هر چه نوشتم و هر چه شعر سرودم برای دل خودم بود و به همین دلیل شعرهایم برای مردم اثرگذار و الهام بخش است.
وی صمیمت با خود و دروغ نگفتن به خود را یکی دیگر از جلوه های اثرگذاری اشعارش دانست و خاطرنشان کرد: سیاستمداران این جهان را بی معنا کرده اند، اما هنر زیبایی خلق می کند و دروغ نمی گوید و اگر هنر نبود واقعیت ها ما را از بین می برد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir