دوشنبه 3 تیر 1398

ضرورت ترویج فرهنگ مصرف کالاهای داخلی

پویشگران گیل: فرماندار شهرستان رودبار با تاکید بر ترویج فرهنگ مصرف کالاهای داخلی با توجه به نیاز و شرایط کشور، گفت: بر اساس بخشنامه دولت ادارات و نهادها موظفند از کالاهای تولید داخل کشور استفاده نمایند و عدم اجرای این بخشنامه نوعی از مظاهر فساد است.
اسماعیل میرغضنفری در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودبار، اظهار کرد: هرکجا و هر زمان با تاسی به فرهنگ غنی اسلام حرکت کرده‌ایم، موفق بوده‌ایم.
فرماندار شهرستان رودبار افزود: دین مبین اسلام راهبرد سعادتمندی بشر را در دنیا و آخرت به شایستگی ترسیم کرده و عمل به دستورات و فرامین آن تمام ناهنجاری‌ها، رذایل و نابسامانی‌ها را می‌زداید.
وی با بیان اینکه نظم باید در فرهنگ عمومی ادارات و نهادها حاکم گردد به جایگاه شورای فرهنگ عمومی و مصوبات قانونی آن اشاره کرد و گفت: گاهی مواقع در جامعه اسلامی با رفتار و عملکرد نادرست خود مروج فرهنگ دشمنان شده‌ایم و آسیب بر کشور وارد کرده‌ایم که بیشترین آسیب‌ها هم فرهنگی بوده است لذا باید چاره اندیشی شود.
میرغضنفری با تاکید بر ترویج فرهنگ مصرف کالاهای داخلی با توجه به نیاز و شرایط کشور، تصریح کرد: بر اساس بخشنامه دولت ادارات و نهادها موظفند از کالاهای تولید داخل کشور استفاده کنند و عدم اجرای این بخشنامه نوعی از مظاهر فساد است و باید با مظاهر فساد برخورد شود.
فرماندار رودبار خاطرنشان کرد: همه باید برای احیاء و اعتلاء فرهنگ جامعه ما که ریشه در آموزه‌های دینی دارد تلاش کنیم و رفتار و کردار ما نباید بر خلاف این آموزه‌های انسان ساز باشد.
در ادامه حجت الاسلام سید محمدی، امام جمعه رودبار هم در این نشست گفت: شورای فرهنگ عمومی جایگاه قانونی دارد و مصوبات این شورا لازم الاجرا است و همه مسئولین موظفند مصوبات این شورا را اجرا کنند.
وی به احیا روحیه مطالبه گری در جامعه اشاره کرد و افزود: فرهنگ مطالبه گری باید در جامعه احیا شود، البته مطالبه گری با آشوب و جنجال فرق دارد، همه وظیفه داریم راه و روش مطالبه گری را به مردم آموزش دهیم و اصحاب رسانه نقس به سزایی در این امر خطیر دارند.
حجت‌الاسلام سید محمدی خاطرنشان کرد: جامعه‌ای سعادتمند است که در آن انتقاد وجود داشته باشد و انتقادها هم سازنده باشند و همه افراد جامعه در مقابل قانون یکسان باشند.
وی ادامه داد: در جامعه از کسانی انتقاد صورت می‌گیرد که در حزب و گروه و جناح منتقد نیستند ولی افرادی که در جناح و گروه وی هستند، هرکاری کنند مصون از انتقاد هستند که این در شان جامعه اسلامی نیست و این نقیصه باید اصلاح شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir