چهارشنبه 29 خرداد 1398

اگر میخواهیم در کشور و استان اشتغال ایجاد شود حتما باید مسئولان باهم هماهنگی داشته باشند

پویشگران گیل: ساعاتی پیش جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدو اشتغال به ریاست رحیم حیدری گلرودباری فرماندار آستانه اشرفیه و باحضورسید محمد احمدی معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان و اعضای کارگروه استانی در سالن اجتماعات این فرمانداری با دستور بررسی مشکلات حوزه تولید و اشتغال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه ؛در ابتدای این جلسه فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به سالروز سیزده آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و حضور گسترده و باشکوه مردم همیشه در صحنه گفت : امروز لجبازی ترامپ جاهل است که پیمان شکنی و بی تعهدی به پیمان های بین المللی سر لوحه رفتارش است و ایران را مشمول تحریم های ظالمانه خود قرار داده است و چقدر بجا و وشایسته است که در مقابل این کج فهمی هیات حاکمه آمریکا ما امروز میزبان این کارگروه محترم در شهرستان هستیم .ایالات متحده امریکا اتاق جنگ خود را از وزارت دفاع به وزارت خزانه داری خود منتقل کرده است یعنی جنگ اقتصادی را کارآمدتر از سایر وجوه میبیند و این در حالی است که جنگ در جبهه های دیگر از جمله رسانه ای ، اجتماعی ، نظامی و... را نیز در دستور کار خود قرار داده است .

وی در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذاری در هرزمینه ای باعث پیشرفت و اشتغال میشود اظهار کرد: مشکل جامعه ما بیکاری جوانان است که تنها راه رفع این مشکل آوردن سرمایه گذار و سرمایه گذاری است که اگر این کار انجام شود هم تولید و هم اشتغال رونق پیدا میکند.

 حیدری لازمه پشرفت در تولید را هماهنگی همه دستگاه ها دانست و گفت: اوردن سرمایه گذار و سرمایه گذاری بدون همانگی نهاد ها و سازمان ها امکان پذیر نیست واگر میخواهیم در کشور و استان اشتعال ایجاد شود حتما باید مسئولان باهم هماهنگی داشته باشند.

  فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به تعداد واحدهای صنفی فعال در شهرستان افزود: ما در شهرستان ۱۱۹ واحد داریم که ۸۴ آن فعال و ۳۴ آن غیر فعال است که باید این تعداد هم فعال باشد. و با اذعان به اینکه سعی ما در شهرستان این هست که مشکلات واحدهای صنعتی را سریع حل کنیم افزود:ما در طی سه سال نگذاشتیم هیچ واحد صنعتی تعطیل شود و قبل اینکه رئیس واحد ها به ما برای حل مشکلات مراجعه کنند مدیران ما به سراغ این واحدها رفته و مشکلات آن ها را حل میکردند.

حیدری با اشاره به واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرستان گفت:عمده ترین مشکل ما مواد اولیه ،عدم بارگیری کامیون،موضوع بخشودگی بانک ها،عدم تکمیل تصفیه خانه شرکت شهرک های صنعتی ، کمبود برق،که مشکل عدم بارگیری کامیون و کمبود برق درحال حل شدن است.

گفتنی است در ادامه جلسه مدیران واحدهای تولیدی مشکلات خود را با اعضای حاضر در کارگروه مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید و سپس در پایان سید محمد احمدی معاون امور اقتصادی استاندارگیلان نیز از رویه و اهداف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال و پرداخت تسهیلات ومخصوصا تسهیلات روستایی مطالبی را ارائه نمود.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir