دوشنبه 27 خرداد 1398

پویشگران گیل

با انتخاب سوارکاری به عنوان ورزش، می توانید راهی مفرح و جذاب برای آشنایی با دنیایی جدید پیدا کنید. ورزشی که در آن با یک موجود زنده سر و کار دارید؛ موجودی زنده که چند برابر شما قدرت بدنی دارد و از لحاظ جثه هم یک سر و گردن از همه بالاتر است. اسب سواری و آشنایی با اسب از موضوعاتی است که تا به آن نپردازید و تجربه اش نکنید، این حس عجیب و دوست داشتنی را درک نخواهید کرد

سوارکاری ورزشی است که از دور لوکس و تفریحی به‌نظر می‌آید، اما وارد شدن به آن و شروع کار به صورت حرفه‌ای نشان می‌دهد که سختکوشی و تمرین حرف اول را می‌زند. البته پس از این سختکوشی‌ها دنیایی از هیجان و لذت انتظار سوارکار را می‌کشد.

در سال‌های اخیر تعداد بانوان سوارکار در رقابت‌های کشوری بیشتر شده است. حضور پررنگ آنها همه‌جا دیده می‌شود و حتی این بانوان سوارکار در اکثر رقابت‌ها موفق به تصاحب سکوهای اول تا سوم رقابت‌ها می‌شوند و جالب تر اینکه تیم استان گیلان تنها تیمی است که اعضای آن را بانوان تشکیل میدهند.

به این بهانه پویشگران گیل گفتگویی اختصاصی را با ساریه داراب زاده نائب رییس هیات سوارکاری استان گیلان انجام داده است.

نائب رییس هیات سوارکاری گیلان با بیان اینکه تیم سوارکاری استقامت گیلان حدود دوسال است شکل گرفته،گفت: با توجه به مقامهای کسب شده کشوری جزو استانهای برترکشوردراین رشته محسوب میشویم ،تیمی که تمام اعضای آن را بانوان با استعداد گیلانی تشکیل داده اند.

نایب رییس هیات سوارکاری گیلان اضافه کرد:گوشه ای ازماحصل دسترنج این تیم جوان با توجه به حضورپررنگ درتمامی مسابقات کشوری ،یک ملی پوش وهمچنین کسب عناوین با ارزشی همچون قهرمانی کشور در رده ۱۰۰کیلومترسال۹۵خوزستان ،کسب مقام پنجم این مسابقات،کسب مقام پنجم کشوری سال ۹۵آذربایجان شرقی رده ۹۰کیلومتر،کسب مقام پنجم رده۱۱۰کیلومتر cei1* بین المللی اصفهان سال ۹۶،کسب مقام چهارم کشوری رده ۹۰کیلومترآذربایجان شرقی سال ۹۷ است.

داراب زاده ادامه داد: تنها بانوانی که درمسابقات رده بندی قرارگرفتند وعناوین قهرمانی ونائب قهرمانی درمسابقات چند جانبه استانی کسب کردند، بانوان با افتخار گیلانی دراین رشته نوپادرمیباشند.

وی با درخواست حمایت بیشتر مسئولین استان گیلان ازهیات سوارکاری با توجه به موقعیت جغرافیایی گیلان و نوید افتخارآفرینی هرچه بیشتر برای گیلان در مسابقات ملی افزود: باتوجه به آمادگی تیم استان نوید خبرهای خوبی را از مسابقات کشوری پیش رو را به عزیزان ورزش دوست و بخصوص سوارکاران عزیزگیلانی میدهیم و امیدواریم با حمایتهای بیشتر بتوانیم در سالهای آتی حضور در عرصه های بین المللی و مسابقات قهرمانی را نیز با افتخارآفرینی ورزشکاران گیلانی تجربه و کسب کنیم.

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir