دوشنبه 27 خرداد 1398

 به گزارش پویشگران گیل :احسان قائم مقامی در حاشیه مسابقه سیمولتانه یادواره شهدای نفتکش سانچی که در سالن مسافربری اداره بنادر و دریانوردی گیلان در بندرانزلی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این مسابقه به صورت همزمان در مقابل یکصد نفر از شطرنج بازان خوب و حرفه ای قرار گرفتم.

وی با بیان اینکه بیشتر بازیکنانی که در این مسابقه شرکت کردند گیلانی بودند، گفت: مسابقه بسیار جدی و سخت بود و امیدوارم که به پیشرفت شطرنج کشور و به خصوص استان گیلان کمک کند.

قائم مقامی خاطر نشان کرد: مسابقات سیمولتانه برای استادی که به صورت همزمان با یکصد شطرنج باز بازی می کند سخت تر از بازی های عادی می باشد.

وی با اشاره به اینکه در این روش شطرنج باز سعی می کند مطابق تجربه های قبلی اش تمام بازی های خود را مدیریت کند، تصریح کرد: قطعا کیفیت بازی استادی که دارد هم زمان بازی می کند در مقایسه با بازی عادی افت پیدا می کند.

استاد بزرگ شطرنج کشور ادامه داد: شطرنج باز در قیاس با حالت عادی چون تمرکز بالایی ندارد و زمان حرکت در آن کمتر از بازی عادی است، بسیار سخت تر است.

قائم مقامی با اشاره به اینکه برگزاری این  نوع مسابقات باعث اشاعه ورزش شطرنج در کشور می شود، افزود:  بازیکنانی که در مسیر پیشرفت قرار دارند با محک زدن خود در مسابقه های سیمولتانه در برابر یک بازیکن قوی تر از خودشان این شانس را پیدا می کنند که به نقاط ضعف و قوتشان بیشتر پی ببرند و در مسیر پیشرفت قرار بگیرند.

این مسابقه بیش از ۱۲ ساعت به طول انجامید و احسان قائم مقامی از یکصد بازی ۹۸ بازی را پیروز شد و دو تساوی کسب کرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir