جمعه 6 اردیبهشت 1398

 به گزارش پویشگران گیل : هیات فوتبال گیلان بیانیه ای در پی درگیری های به وجود آمده توسط مسئولین منتسب به باشگاه چای ناطق در بازی لیگ برتر فوتبال گیلان (جام گیل)بین دو تیم چای ناطق لاهیجان و شاهین انزلی منتشر کرد. متن بیانیه به شرح زیر می باشد :

با توجه به شواهد و تصاویر موجود از درگیری های رخ داده در بازی دو تیم چای ناطق لاهیجان و شاهین انزلی از هفته 26 (پایانی) لیگ برتر فوتبال گیلان (جام گیل) و ضرب و شتم داور چهارم این دیدار توسط ایمان علی ناطق مالک و مدیرعامل باشگاه چای ناطق لاهیجان، پسر وی و تماشاگران منتسب به باشگاه چای ناطق، هیات فوتبال استان گیلان به شدت این عمل ناپسند را محکوم کرده و طبق قوانین و مقررات انضباطی با افراد متخلف برخورد جدی خواهد کرد .

در بخشی از این بیانیه آمده: ایمان علی ناطق مالک و مدیرعامل چای ناطق در گذشته دارای پرونده انضباطی در کمیته انضباطی هیات فوتبال گیلان و حتی قضایی بوده و اعمال وی مسبوق به سابقه می باشد .

اخباری که در برخی از سایت ها به اشتباه مبنی بر ضرب و شتم حمید حاج ملک، داور لیگ برتری کشورمان منتشر شده کاملا کذب بوده و تنها از روی اشتباه و سهوا عوامل نیروی انتظامی در استفاده از گاز اشک آور به حمید حاج ملک اصابت کرده است .

گفتنی است؛ به دلیل حساسیت این بازی در تعیین نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال بزرگسالان گیلان (جام گیل) و معرفی نایب قهرمان به مسابقات جام حذفی کشور از حمید حاج ملک داور توانمند و لیگ برتری استفاده شده است.

روایت داور از زد و خورد در لیگ فوتبال گیلان

حمید حاج‌ملک، داور لیگ برتری لیگ فوتبال ایران در گفت‌گو با ایسنا درباره نزاعی که بین دو تیم چای ناطق و شاهین انزلی اتفاق افتاد، گفت: اصل داستان از این قرار است که این دو تیم  برای صعود به دسته بالاتر و حضور در جام حذفی رقابت مستقیمی داشتند و تیم میزبان برای صعود نیاز به سه امتیاز داشت. وقتی داور چهارم تابلو وقت اضافه را بالا برد، بازیکن چای ناطق ضربه‌ای را به او زد که باعث شد تابلو از دستش رها شود و به روی سر این بازیکن بیفتد .

او ادامه داد: همین باعث شد مدیرعامل این باشگاه و پسرش که دنبال بهانه بودند، به سر داور چهارم بریزند و او را کتک بزنند. پس از آن نیز تعدادی تماشاگر به داخل زمین آمدند و در دعوا شرکت کردند. متاسفانه آنجا چهار پنج نیروی انتظامی بیشتر حضور نداشتند و نتوانستند مانع از گسترش دعوا شوند .

حاج‌ملک اضافه کرد: من قدم بلندتر از سایرین بود و متاسفانه زمانی که مشغول جدا کردن بودم و ماموران می‌خواستند از گاز فلفل برای متوقف کردن دعوا استفاده کنند، گاز به چشم من خورد و حدود ۲۰ دقیقه چشمانم می‌سوخت. من دلم برای داور چهارم سوخت که حتی آزارش به مورچه هم نمی‌رسید اما کتک زیادی خورد! من به تمام مسئولین مربوطه داستان را توضیح دادم و خواستم که سریعا این موضوع پیگیری شود. به هیچ وجه این دعوا تقصیر داور ما نبود .

او در پایان اظهار کرد: من تا الان به خیلی‌ها توضیح دادم و جهت روشن شدن موضوع باید بگویم ماجرا این‌گونه‌ای که در بعضی از سایت‌های خبری انعکاس یافته، نبوده است  و کسی به من نه توهین، نه فحش و نه هتک حرمتی نکرده است. متاسفانه داور ۴ و کمک ۱ من به شدت و ناجوانمردانه مورد ضرب و شتم مدیر عامل باشگاه چای ناطق و پسرش و گروهی از تماشاگران قرار گرفته و بنده قصد جدا کردن دعوا را داشتم که عزیزان زحمت‌کش نیروی انتظامی به اشتباه و سهوا گاز فلفل را به سمت من مورد استفاده قرار دادند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir