پنج شنبه 27 تیر 1398

 به گزارش پویشگران گیل :باب اله زارع، از برگزاری پنجمین دوره لیگ تیراندازی استان گیلان خبرداد و اظهار کرد: پنجمین دوره لیگ تیراندازی استان گیلان در رشته‌های تفنگ و تپانچه 10 متر ورزشی شنبه، 26 اسفند ماه در سالن تیراندازی سردار جنگل رشت در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود.

رئیس هیات تیراندازی گیلان با بیان اینکه در سال 92 اولین استانی بودیم که لیگ استانی را برگزار کردیم و سپس دیگر استان‌ها اقدام به برگزاری مسابقات لیگ کردند، افزود: امسال طبق برنامه ریزی‌های کمیته لیگ استان، شاهد برگزاری پنجمین دوره لیگ سلاح‌های 10 متر ورزشی در استان هستیم.

وی گفت: در بخش بانوان این دوره از مسابقات در مرحله نخست تیم‌های «سردار جنگل» با «شاخه نبات رشت» و «سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان» با «مقاومت گیلان» بازی می‌کنند، سپس دو تیم برنده روز یک‌شنبه، 27 اسفند برای کسب مقام اول - دومی و دو تیم بازنده برای بدست آوردن عنوان سومی باهم رقابت می‌کنند.

رئیس هیات تیراندازی استان گیلان تصریح کرد: در بخش آقایان نیز در مرحله نخست تیم‌های «سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان» با «مقاومت گیلان» و تیم‌های «شرکت توزیع نیروی برق گیلان» با «زنده یاد مهندس زحمتکش» باهم به رقابت می‌پردازند و سپس در مرحله فینال که روز یک‌شنبه، 27 اسفند برگزار می‌شود، تیم‌های برنده برای کسب عنوان قهرمانی و نائب قهرمانی و دو تیم بازنده برای کسب جایگاه سوم به مصاف یکدیگر می‌روند.

زارع با بیان اینکه استان گیلان سابقه حضور در لیگ کشوری را در دو بخش آقایان و بانوان در هر دو رشته تفنگ و تپانچه 10 متر ورزشی دارد، تصریح کرد: از آغاز لیگ کشوری به مدت 4 سال با تیم آقایان در مسابقات لیگ کشوری حضور فعال داشتیم، در بخش بانوان هم از دومین دوره لیگ کشوری به مدت 5 سال در بازی‌ها حاضر شدیم.

وی، مهم‌ترین ویژگی تیم‌های تیراندازی گیلان در مسابقات لیگ کشوری را حضور مربیان و بازیکنان بومی دانست و تصریح کرد: الحمدلله توفیقاتی  هم در مسابقات لیگ کشوری در بخش‌های انفرادی و تیمی کسب کردیم.

رئیس هیات تیراندازی گیلان با بیان اینکه مهمترین دلیلی که نتوانستیم ادامه دهیم عدم پشتیبانی مالی بود، گفت: هزینه‌های اعزام تیم و تهیه ملزومات بسیار بالا بود و فرصت کسب تجربه تنها برای تعداد معدودی از تیراندازان گیلانی فراهم بود که طی جلسه فنی، تصمیم بر این شد تا با هزینه‌ای تقریبا برابر امکان برگزاری لیگ استانی فراهم شود و تعداد بیشتری از ورزشکاران، مربیان و داوران گیلانی بتوانند تجارب لازم را کسب کنند.

زارع ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های لیگ استانی حضور حداکثری مربیان، داوران و تیراندازان گیلانی(بومی) در این مسابقات است که در رشد، توسعه و بالارفتن تجربیات فنی آنها بسیار تاثیر گذار است و از همه مهم‌تر باعث تقویت انگیزه و بالارفتن روحیه ورزشکاران می‌شود؛ البته برای اجرای بهتر و افزایش کیفیت این بازی‌ها امیدواریم از ظرفیت بخش خصوصی بهره مند شویم.

وی بیان کرد: فرصت را مغتنم شمرده و از بخش خصوصی و تمامی علاقمندان به ورزش که ظرفیت‌های لازم جهت پشتیبانی از ورزش تیراندازی خصوصا لیگ تیراندازی استانی را دارا هستند، دعوت می‌کنم تا در جهت رشد و توسعه هرچه بیشتر ورزش تیراندازی استان و حمایت از جوانان خوش آتیه این رشته ورزشی یاری‌گر هیات تیراندازی استان باشند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir