جمعه 17 اردیبهشت 1400

به گزارش پویشگران گیل، در راستای اجرای طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن با حضور استاندار گیلان، مسئولین شهرستانی، قاریان برجسته استان و همچنین «عبدالناصر حرک» قاری مصری شامگاه گذشته در بقعه دانای علی رشت برگزار شد.

محمدعلی نجفی، استاندار گیلان در حاشیه مراسم محفل انس با قرآن در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت لیالی قدر، اظهار کرد: شب قدر شبی است که با بارش باران انا انزلناه از آسمان رمضان بر زمین، چشمان مومنان با آب توبه شستشو و کلام قرآن بر زبان ها جاری می شود لذا امیدواریم با عنایات خداوند از فضیلت‌های این‌ ماه پر برکت به ویژه از فضیلت شب‌های قدر بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به میزبانی استان گیلان جهت برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم، افزود: جهت برگزاری مسابقات قرآنی کشور به میزبانی گیلان همکاری‌های لازم با اداره‌کل اوقاف استان انجام می‌شود و برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات قرآنی کشور به میزبانی گیلان آمادگی کامل وجود دارد و در هفته جاری جلسه نهایی را در این زمینه برگزار می‌کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات قرآنی کشور در مهر ماه سالجاری به میزبانی گیلان حمایت‌های مالی و تامین امکانات انجام می‌شود، گفت: در راستای برگزاری مسابقات قرآنی کشور در گیلان مهمانان زیادی از اقصی نقاط کشور و خارج از کشور وارد استان می‌شوند.

نجفی با بیان اینکه گیلان باید به لحاظ میزبانی جزو استان‌های شاخص کشور باشد، تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای ایجاد‌ فضای مناسب میزبانی به‌کار می‌گیریم ضمن اینکه گیلانی‌ها در تمام زمینه‌ها میزبان خوبی هستند.

وی با اشاره به میزبانی گیلان در برگزاری کنگره ملی هشت هزار شهید استان، اضافه کرد: کنگره ملی هشت هزار شهید در نوع خود بی‌نظیر برگزار شد و این مهم از عنایات الهی بود که همواره شامل حال مردم استان می‌شود.

ایکنا

لینک کوتاه : http://poyeshgarangil.ir/News/19
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir