دوشنبه 24 مرداد 1401

پویشگران گیل: اکثریت خادمین مساجد در گروههای بیمه ای تعریف شده، با معرفی اداره اوقاف و امور خیریه از20 درصد معافیت بیمه ای به عنوان سهم دولت بهره برده و تنها 7 درصد حق بیمه را پرداخت می نمایند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان،علی حسین نژاد با بیان اینکه توجه به گسترش پوششهای بیمه ای به اقشار مختلف جامعه از رویکردها و ماموریت‌های اصلی این سازمان است افزود:از اواسط دهه 80 امکان بیمه پردازی خادمین دائمی مساجد با شرایط ویژه فراهم گردید.
وی با بیان اینکه تلاش جهت پوشش های مناسب بیمه ای برای یکایک شهروندان با اولویت گروههای آسیب پذیر و دارای سطح معیشتی پائین از تدابیر اتخاذ شده در سنوات مختلف بوده است اظهار داشت:براین اساس خادمین دائمی مساجد به عنوان یکی از گروههای هدف با معرفی اداره اوقاف و امور خیریه از پوشش بیمه ای تامین اجتماعی برخوردار هستند.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خاطر نشان ساخت اکثریت افراد شاغل در این بخش به استناد قوانین و بخشنامه های اولیه از 20 درصد معافیت بیمه ای بهره برده و تنها 7 درصد حق بیمه را پرداخت مینمایند و دولت متعهد به پرداخت سهم کارفرما است.
علی حسین نژاد خاطر نشان ساخت این عزیزان برای پرداخت حق بیمه هر ماه تا پایان ماه بعد فرصت داشته و تاخیر 3 ماهه در پرداخت حق بیمه منجر به خروج از شمولیت مذکور میگردد.
وی افزود: در حال حاضر قریب به 1500 نفر از خادمین مساجد تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان قرار دارند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir