دوشنبه 24 مرداد 1401

پویشگران گیل:استاندار گیلان با بیان اینکه در سفر رییس جمهوری اعتبار بسیار خوبی برای تکمیل پروژه راه آهن مصوب شده، گفت: باید اعتبارات موجود بصورت بهینه و با مدیریت اصولی هزینه شود ، اما در این مسیر پرداخت حقوق کارگران در اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر پروژه‌ها ضروری است.
اسدالله عباسی در دیدار معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های کشور بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه‌های حوزه زیرساخت استان به ویژه راه آهن رشت - کاسپین و آزادراه رشت - قزوین تأکید و اظهار کرد: پروژه راه آهن آنچنان با اهمیت است که رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس‌جمهوری روسیه به ضرورت تکمیل قطعه رشت-آستارا تاکید داشتند.
وی با بیان اینکه در سفر رییس جمهوری به گیلان اعتبار بسیار خوبی برای تکمیل پروژه راه آهن مصوب شده،به تخصیص بخش اعظم این اعتبارات جهت اجرا و بهره‌برداری به‌هنگام اشاره کرد و افزود: باید اعتبارات موجود بصورت بهینه و با مدیریت اصولی هزینه شود.
عباسی با تاکید بر لزوم ارائه گزارش های شفاف، روشن و کارشناسی شده از سوی پیمانکاران پروژه‌ها، بیان کرد: وظیفه خود می دانم که جهت تامین به موقع اعتبار،حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و پیمانکاران تمام تلاش خود را به کار ببندم.
وی تکمیل راه آهن در گیلان را اقدامی اثربخش در جهت شکوفایی ظرفیت های اقتصادی کشور ، توسعه صادرات درون و برون مرزی و نیز تعاملات اقتصادی گسترده جهانی خواند و گفت:در اجرای پروژه‌ها ، توجه به تامین و پرداخت به موقع حقوق کارگران یک ضرورت است.
عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن ، بنادر و فرودگاه های کشور به اهمیت راه آهن گیلان در رشد چشمگیر اقتصاد ناشی از صادرات اشاره و بهره برداری از ۲۵ هزار کیلومتر مسیر ریلی را برنامه بلند مدت توسعه راه آهن در کشور دانست و گفت:‌در حال حاضر طول شبکه ریلی با احتساب خطوط اصلی و فرعی حدود ۱۵هزار کیلومتر است و برای رسیدن به هدف تعیین شده نیاز به ساخت ۱۰ هزار کیلومتر خط ریلی جدید است.
وی راه آهن گیلان را از پروژه های مهم ریلی ایران خواند و با اشاره به پیشرفت خوب آن تاکنون، افزود:جهت تکمیل راه آهن رشت – کاسپین نیازمند اعتبارات جدید هستیم.
در این نشست پیمانکاران راه آهن گیلان گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir