دوشنبه 24 مرداد 1401

پویشگران گیل: نماینده رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه روند اجرای فعالیت های مرتبط با حل معضل پسماند سراوان رضایت بخش نیست، گفت: این موضوع در صحن علنی مجلس نیز مطرح شده است.
 محمدرضا احمدی سنگری با اشاره به پیگیری‌های مستمر خود در راستای کمک به رفع مشکل زباله سراوان گفت: روند اجرای فعالیت‌های مرتبط با حل معضل پسماند سراوان رضایت بخش نیست و این موضوع در صحن علنی مجلس نیز مطرح شده است.
عضو مجمع نمایندگان گیلان تصریح کرد:با توجه به اظهارات مسئولان امر مبنی بر اینکه سراوان ظرفیت پذیرش زباله جدید را ندارد، باید اقدام عاجل در راستای احداث لندفیل جدید و اطمینان از رفع مشکل سراوان انجام شود.
وی با اشاره به وعده دولتمردان مبنی بر بسته شدن کامل ورودی سایت زباله سراوان تا پایان امسال بیان داشت: باید راهکارهایی مؤثر برای خنثی سازی تجمع گاز متان محل پسماند زباله سراوان اندیشیده شود.
احمدی افزود: قرار است در این هفته شرکتی از شیراز و شرکتی خارجی با هدف از بین بردن دپوی زباله‌های سراوان مجدداً به استان گیلان بیایند تا این عملیات به صورت علمی پیگیری و استانداردهای بهداشتی برای بی خطر کردن آن برای مردم منطقه لحاظ شود.
نماینده مردم خمام و رشت در مجلس با تاکید بر افزایش ظرفیت کارخانه‌های کود آلی و ضرورت خرید دستگاه زباله سوز برای تکمیل چرخه بازیافت گفت: تسریع در انجام عملیات پسماند سراوان از ضروریاتی است که باید طی جلسات هفتگی و منظم بررسی و پیگیری شود.
وی با بیان اینکه باید به وعده‌هایی که به مردم داده شده در اسرع وقت عمل شود تصریح کرد: باید با ارائه برنامه زمان بندی، مردم را در جریان نحوه پیشرفت پروژه‌های بهسازی معضل سراوان و کودآلی و زباله سوز قرار دهیم.
احمدی با اشاره به تشکیل جلسه‌ای مرتبط با اعلام زمان بندی پروژه سراوان بیان کرد: رئیس سازمان پسماند کشور و مسئولان مربوطه استانی و سرپرست شهرداری تا پایان هفته آینده جدول زمان بندی اعلام می‌کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir