دوشنبه 24 مرداد 1401

پویشگران گیل:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در جلسه شورای شهر رشت خبر داد؛ طرح ساماندهی فاضلاب رشت با هدف احیای رودخانه های زرجوب و گوهر رود ظرف مدت ۵ سال با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء اجرا می شود.
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان؛مازیار علی پور با بیان اینکه پیگیری‌هایی در سطح وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور جهت تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ساماندهی فاضلاب شهر رشت در حال انجام است،گفت:قرارگاه خاتم الانبیاء از تجهیزات مدرن و خوبی در بخش فاضلاب برخوردار است که بر اساس رایزنی های صورت گرفته، طرح فاضلاب شهر رشت توسط قرارگاه خاتم اجرا خواهد شد.
وی افزود:این قرارگاه، طرح بزرگ فاضلاب شهر اهواز را در دست اجرا دارد که در شهر رشت بعنوان دومین شهر کشور، طرح فاضلاب را اجرا خواهد کرد.
وی تصریح کرد:براساس برنامه ریزی های انجام شده، طرح ساماندهی فاضلاب شهر رشت با هدف احیاء و نجات رودخانه های زرجوب و گوهر رود با اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان طی مدت ۵ سال توسط قرارگاه خاتم الانبیاء اجرا می شود که از آن میتوان بعنوان، تحول ارزشمند زیست محیطی و احیائ رودخانه های شهر رشت یاد کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه تاکنون از محل اعتبارات ملی و بانک جهانی ۲۰۱ میلیارد تومان برای جمع آوری و ساماندهی فاضلاب شهر رشت هزینه شده، گفت:در این طرح ۴۵۰ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب اجرا شده که در افق طرح باید ۴۲۴ کیلومتر لوله گذاری دیگر نیز اجرا شود‌.
علی پور افزود:احداث ۲۹ واحد ایستگاه پمپاژ، نصب ۶۵هزار انشعاب فاضلاب و افزایش ظرفیت تصفیه خانه فخب ۹۰ هزار مترمکعب در شبانه روز در افق طرح فاضلاب رشت پیش بینی شده است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir