دوشنبه 24 مرداد 1401

پویشگران گیل:مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت:امسال ۱۱ میلیارد ریال برای یارانه نهال در این استان اختصاص داده شده‌است.
منوچهر پارسافر اظهار داشت:این میزان یارانه نهال در مجموع برای نهال‌های مثمر و توت “به منظور توسعه نوغانداری” در استان گیلان اختصاص داده شده‌ است.
وی با اشاره به هفته درختکاری و ضرورت توجه به کاشت نهال برای توسعه فضای سبز افزود:۱۳ نهالستان در شرق و غرب گیلان زیر نظر سازمان جهادکشاورزی و کمیته فنی نهال استان با مجوز موسسه ثبت گواهی بذرنهال کشور مجوز تولید نهال را دارند.
مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان بیان داشت:علاقمندان می توانند با مراجعه به این نهالستان های دارای مجوز تولید انواع نهال، با مدیریت صحیح نسبت به غرس نهال اقدام کنند و یارانه نهال دریافت کنند.
وی با بیان اینکه برای پرداخت یارانه نهال بازدیدهای ادواری از باغات متقاضیان انجام می‌گیرد، افزود:علاقمندان با مراجعه به مدیریت‌های جهادکشاورزی می‌توانند ضمن دریافت توصیه‌های فنی کاشت نهال، درباره چگونگی دریافت یارانه نهال اطلاعات دریافت کنند.
مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطر نشان کرد:سال گذشته هشت میلیارد و۶۰۰ میلیون ریال یارانه نهال پرداخت شد.
سطح باغی در گیلان افزون بر ۱۱۵هزارهکتار بوده و محصولات کیوی، مرکبات، فندق، زیتون، چای و گیاهان دارویی از محصولات استراتژیک باغی استان است.
۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نام گرفته ‌است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir