جمعه 17 اردیبهشت 1400

به گزارش پویشگران گیل :دکتر محمدعلی نجفی در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان که با حضور دکتر حاجی محمدی، مشاور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مسئول پیگیری مصوبات سفر برگزار شد، با اشاره به گزارش وضعیت ساخت راه آهن رشت – قزوین به دکتر روحانی در حاشیه ضیافت افطار با استانداران و وزرا، گفت: ریاست محترم جمهوری بصورت جدی دستور دادند تا راه آهن رشت – قزوین تا پایان سال 95 به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه باتوجه به آثار اقتصادی، بین المللی و مطالبه چندین ساله مردم، راه آهن رشت – قزوین مهم ترین پروژه سفر رئیس جمهوری به گیلان محسوب می‌شود اظهار کرد: علاوه بر اختصاص مطالبات سال گذشته، 420 میلیارد تومان نیز امسال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باتوجه به تاکیدات رئیس جمهوری و پیگیری‌های معاونین ایشان و وزرای مربوطه هیچ گونه تعلل و کوتاهی درخصوص روند اجرای این طرح پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به پیشرفت 93 درصدی زیرسازی این پروژه، عنوان کرد: امیدواریم زیرسازی راه آهن رشت – قزوین تا شهریور ماه پایان یابد.

دکتر نجفی افزود: تا 10 روز آینده 500 میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران از طریق اوراق خزانه پرداخت خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای اجرای 29 پروژه مصوب عمرانی سفر اردیبهشت ماه سال گذشته دولت به گیلان 795 میلیارد تومان اختصاص یافت یادآور شد: اختصاص 700 میلیارد تومان از این اعتبار تاکنون قطعی شده است که در چند ماه آینده به 800 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: عزم عمومی در استان با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری، پیگیری برای محقق شدن وعده های سفر است.


خبرگزاری ایسنا

لینک کوتاه : http://poyeshgarangil.ir/News/17
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir