سه شنبه 1 تیر 1400

پویشگران گیل: رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: جانباختگان تصادفات جاده‌ای در تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد سال جاری ۷۹ درصد کاهش داشته است.
سرهنگ جاور صفاری با بیان اینکه در تعطیلات گذشته، ۱۲۲ فقره تصادف در جاده‌های برون شهری گیلان رخ داده است، اظهار کرد:در این مدت ۳ نفر از هموطنان نیز بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به کاهش ۷۹ درصدی جانباختگان تصادفات جاده‌ای در تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد سال جاری، افزود: در وقوع تصادفات منجر به جرح ۴۲ درصد و در تعداد مصدومان با کاهش ۴۹ درصدی مواجه بوده‌ایم.
رئیس پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه در تعطیلات گذشته بیشترین علل وقوع تصادفات، ۱۵ درصد عدم توجه به جلو و ۱۴ درصد تخطی از سرعت بوده است، خاطرنشان کرد: ۶۷ درصد از جانباختگان در محورهای اصلی و ۳۳ درصد در محورهای فرعی استان جان خود را از دست داده‌اند.
این مقام انتظامی نیروی انسانی را به عنوان یکی از عوامل مهم در افزایش و یا کاهش تصادفات دانست و تصریح کرد: آموزش شهروندان با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، شبکه‌های مجازی و حتی روزنامه‌ها می‌تواند در افزایش فرهنگ ترافیک شهروندان تاثیرگذار بوده و کمک حال پلیس در کاهش تصادفات باشد.
سرهنگ صفاری در پایان با تاکید بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و عدم خارج شدن از خانه خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اظطرار به انجام سفر، فریب خلوت بودن جاده‌ها را نخورده و از رانندگی با سرعت غیرمجاز و نامطمئن که حوادثی شدیدی مانند واژگونی را در پی دارد خودداری کنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir