دوشنبه 31 خرداد 1400

پویشگران گیل: مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: از مجموع 855 پزشک طرف قرارداد با بیمه سلامت استان 758 نفر88/6 درصد طرح ملی نسخه نویسی الکترونیک را اجرا کردند.
دکتر جمشید محمدی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در سایر مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت استان گیلان عنوان کرد :از 356 داروخانه طرف قرارداد نیز 338 داروخانه 95درصد دارای عملکرد الکترونیک هستند.
وی بیان داشت: طرح نسخه نویسی الکترونیک در مراکز تصویربرداری طرف قرارداد با بیمه سلامت استان شامل 65 مرکزبوده که 64 مرکز در خردادماه فعال بوده و از 88 آزمایشگاه طرف قرارداد 86آزمایشگاه درماه جاری فعال در اجرای این طرح بودند . وی افزود:از 35 بیمارستان طرف قرارداد دراستان 34 بیمارستان فعال می باشد.
مدیرکل بیمه سلامت گیلان خاطر نشان کرد: در نسخه نویسی الکترونیک بیمار با مراجعه به پزشک نیازی به دفترچه ندارد و تنها با ارائه کد ملی خود هویت و پوشش بیمه‌ ای اش تایید شده و همپوشانی بیمه‌ای بیمار کنترل می شود و با تایید این موارد شناسه رهگیری دریافت و جایگزین دفترچه می شود.
وی با بیان اینکه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از طرح های مهم بیمه سلامت است، یادآور شد: طرح کشوری نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در مطب ها و مراکز طرف قرارداد در کمک به ارایه خدمات بهتر و آسان تر به بیمه شدگان نقش مهمی دارد. هم اکنون یک هزار و 617 مرکز از جمله مطب، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، درمانگاه و مراکز درمانی استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.
بر اساس آخرین آمار؛ یک میلیون و 249 هزار و 715 نفر تحت پوشش بیمه سلامت گیلان هستند.
مدیر کل بیمه سلامت گیلان در خاتمه یادآور شدند، سامانه مکانیزه رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردمی به آدرس shekayat.ihio.gov.ir آماده دریافت شکایات بیمه شدگان می باشد و بیمه شدگان می توانند هرگونه شکایت را از طریق سامانه مذکور اطلاع رسانی نمایند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir