سه شنبه 1 تیر 1400

پویشگران گیل: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: منابع تولید آب شرب استان با ظرفیت کامل در مدار بهره برداری قرار دارند.
مهندس سید محسن حسینی با اعلام این خبر افزود:تصفیه خانه بزرگ آب گیلان واقع در منطقه سنگر با تولید 5 هزار و 200 لیتر بر ثانیه، سهم عمده ای در تولید آب استان دارد که 4 هزار و 600 لیتر بر ثانیه از سد آیت الله بهجت(ره) که از منابع با کیفیت استان است، تأمین می شود.
وی تصریح کرد:در مجموع از 8 هزار لیتر بر ثانیه تولید آب استان، حدود 5 هزار و 600 لیتر بر ثانیه معادل 70 درصد توسط تصفیه خانه های آب و حدود 2 هزار و 400 لیتر بر ثانیه معادل 30 درصد توسط منابع آب زیرزمینی شامل 648 حلقه چاه و 580 دهنه چشمه در حال تامین است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان به اقدامات انجام شده در سال گذشته جهت ارتقاء و پایداری تولید، انتقال و توزیع آب شرب 400 روستای استان اشاره کرد و گفت: حفر، تجهیز و راه اندازی 25 حلقه چاه، بهسازی 51 حلقه چاه و 9 دهنه چشمه، اصلاح و توسعه 218 کیلومتر شبکه آب و استاندارد سازی1177 فقره انشعاب از جمله پروژه هایی بود که در همین راستا طی سال 99 اجرا شد.
حسینی افزود:علی رغم اقدامات انجام شده در سال گذشته، پیش‌بینی می‌شود با توجه به کاهش بارندگی در کشور به ویژه در سطح استان گیلان و تأثیر آن بر کاهش دبی چشمه ها و چاه های منطقه، تعداد روستاهای دارای تنش آبی در سال 1400 به 313 روستا برسد.
وی با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده جهت مدیریت تنش آبی در تابستان امسال گفت:تشکیل هفتگی جلسات ستاد پایش تنش آبی،حفر 8 حلقه چاه، بهسازی 102 دهنه چشمه و 30 حلقه چاه، تأمین برق اضطراری با استفاده از 30 دستگاه دیزل ژنراتور، اصلاح و توسعه 30 کیلومتر از خطوط آبرسان، خرید تانکر آبرسانی ثابت و سیار و دستگاه بسته بندی آب جهت استقرار در مناطق شرق و غرب دور استان از مهم ترین اقدامات برنامه ریزی شده برای گذر از تنش آبی پیش رو است.

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir