دوشنبه 31 خرداد 1400

پویشگران گیل: فرماندار لنگرود، از تهیه لوله انتقال آب برای روستای گلسفید خبر داد و افزود: بعد از نصب و منتاژ این لوله ها ۹۰ هکتار از اراضی پایین دست این روستا آبیاری می شود و بخشی از مشکل آب را حل خواهد کرد.
مهندس رحیم حیدری در حاشیه بازدید از مزارع برنج روستاهای گلسفید و گالشکلام شهرستان لنگرود، با اشاره به مشکلات این مناطق در حوزه آبرسانی، اظهار کرد:با همکاری اداره آبیاری و توزیع آب و جهاد کشاورزی و سایر ادارات مرتبط سعی شده مشکلات مردم و کشاورزان به حداقل برسد.
وی از تهیه لوله انتقال آب برای روستای گلسفید خبر داد و افزود: بعد از نصب و منتاژ این لوله ها ۹۰ هکتار از اراضی پایین دست این روستا آبیاری می شود و بخشی از مشکل آب را حل خواهد کرد.
فرماندار لنگرود، با اشاره به هزینه دو و نیم میلیارد تومانی خرید و نصب لوله های انتقال آب گلسفید، تصریح کرد: امیدواریم با کار جهادی بتوانیم مشکل مردم را حل کنیم و سال زراعی امسال را پشت سر بگذاریم؛ البته پیشگیری بهتر از درمان است و در سال جاری با همکاری و همراهی ادارات تدابیر لازم اندیشده شده است.
حیدری، بارش به موقع نزولات جوی را راهگشای بخشی از مشکلات آب کشاورزی دانست و تصریح کرد: کشاورزان با رعایت توصیه های کشاورزی نگرانی از بابت خشکسالی نداشته باشند؛ البته در بخش آب شرب و آشامیدنی دچار فرسودگی و شکستگی لوله های انتقال هستیم که برای بخشی از مردم ایجاد مشکل کرده است.
وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب گیلان مشکل آب ورودی شهرستان لنگرود را مرتفع کرده است، گفت: خوشبختانه شاهد افزایش دبی آب هستیم، اما مشکل فرسودگی و شکستگی لوله ها همچنان وجود دارد و باید نسبت به ترمیم و جایگزینی لوله ها اقدام کنیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir