دوشنبه 31 خرداد 1400

پویشگران گیل:مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به همراه خوشرو مسئول روابط عمومی با حضور در فرمانداری شهرستان املش با مهندس محمد رنجبر فرماندار شهرستان دیدار نمود.
مهندس محمد اکبرزاده با بیان تفاهم نامه ساخت 3 هزار واحد مسکونی ویژه محرومین در گیلان و تخصیص سهمیه 239 واحد برای شهرستان گفت: در این طرح 500 میلیون ريال تسهیلات قرض الحسنه و 300 میلیون ريال کمک بلاعوض برای ساخت واحد مسکونی اختصاص یافت.
وی افزود: از 98 روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان 46 روستا از اجرای طرح هادی برخوردار هستند و شاخص برخورداری شهرستان 47% می باشد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت:امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه‌ جانبه پایدار نواحی روستایی،استفاده از مشارکت و توانمندی‌های دهیاران و روستائیان برای عمران و توسعه مناطق روستایی در همه ابعاد بوده و با برنامه‌ریزی صحیح و همکاری دهیاری‌ها، میتوان روند توسعه روستاها را در سطح شهرستان سرعت بخشید.
وی در خصوص افزایش جذب سهمیه مسکن روستایی درشهرستان املش تصریح کرد:دهیاران باید با تعامل و همکاری با اعضای شورای روستا،ریش سفیدان و جامعه روستایی را با استفاده از قابلیت‌های طبیعی و امکانات آب و خاک در چارچوب اهداف و ابعاد توسعه پایدار حرکت کرده و در این زمینه اطلاع رسانی نمایند.
فرماندار شهرستان املش در این دیدار از عملکرد جهادی بنیاد مسکن در زمینه مقاوم سازی مساکن روستایی، اعطای سند مالکیت به روستاییان و بهسازی معابر روستایی همچنین در زمینه قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای شهرستان ابراز رضایت نمودند و ادامه فعالیت های چشمگیر بنیاد مسکن را در زمینه های شهری و روستایی از مدیر کل درخواست نمودند.
مهندس رنجبر ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند این نهاد انقلابی به برخی مشکلات روستاهای این شهرستان اشاره کرد و گفت:با جلب مشارکت مردمی‌ در عمران روستاها و ایجاد زمینه‌های مناسب توسعه ای، ایمن سازی سکونتگاهها و مقاوم سازی مسکن و تعامل ویژه با دستگاه های مرتبط می توان خدمات بیشتر و بهتر به روستائیان ارائه داد و پس از این نیز ما تلاش خواهیم کرد تعامل بیشتری یا این نهاد انقلابی برای پیشبرد اهداف و رفع مشکلات محرومین جامعه داشته باشیم.
در پایان با تقدیر از زحمات آقای مجید محسن خواه، مهندس الیار محمدعلیزاده بعنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان معرفی گردید.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir