دوشنبه 31 خرداد 1400

پویشگران گیل: نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بین تعداد خواهر و برادر‌های یک فرد با افزایش خطر بروز مشکلات قلبی عروقی ارتباط وجود دارد.
مطالعات اخیر دانشگاه لوند سوئد طی بررسی های خود درباره ارتباط میان سن خواهر و برادر‌ها و خطر ناشی از حوادث قلبی عروقی کشنده و غیر کشنده نشان می دهد، عضو یک خانواده بزرگ‌ با تعداد خواهر و برادرهای بسیار می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد.
براساس این گزارش؛سازمان بهداشت جهانی بیماری‌های قلبی عروقی را از علل اصلی مرگ و میر در جهان دانست، همچنین سابقه خانوادگی و فاکتور‌های سبک زندگی غیر سالم مثل استعمال دخانیات و رژیم غذایی نادرست از جمله عوامل پرخطر شناخته شده برای ابتلا بیماری های قلبی و کرونر قلب و سکته مغزی است.
گفتنی است؛ علاوه بر سابقه خانوادگی شواهدی مانند ساختار خانواده، به ویژه ترتیب تولد و تعداد افراد خانواده، می‌تواند خطر مرگ ناشی از مشکلات قلبی عروقی را تحت تأثیر قرار دهد.
طی استعلام این دانشگاه روی افراد ۳۰تا ۵۸ ساله نشان می‌دهد که تعداد خواهر و برادر‌ها و ترتیب ولادت می‌تواند حوادث قلبی عروقی را در یک دوره ۲۵ ساله افزایش دهد.
این مطالعه نشان می دهد ۱/۳۶ میلیون مرد و ۱/۳۲ میلیون زن در سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ تحت نظر بودند.
محققان در مقایسه با کسانی که خواهر و برادر ندارند مشاهده کرده اند که این افراد کمتر در معرض خطر مرگ هستند و مردان و زنانی که بیش از سه خواهر و برادر دارند، با ریسک بالاتر مشکلات قلبی عروقی مواجه هستند.
در مورد ترتیب تولد هم، بچه‌های اول در مقایسه با بچه‌های بعد، با خطر کمتر مشکلات قلبی عروقی روبرو هستند، در عوض، بچه‌های اول با ریسک بالاتر مرگ به هر دلیلی روبرو هستند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir