دوشنبه 31 خرداد 1400

پویشگران گیل:رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان با اشاره به قرار گرفتن در فصل گرما و بروز گرمازدگی، مهمترین اقدامات موثر در پیشگیری از گرمازدگی را تشریح کرد.
دکتر پیمان اسدی با اشاره به اقدامات موثر در پیشگیری از گرمازدگی اظهار کرد:وقتی که برای مدت طولانی در معرض تابش آفتاب یا در یک محیط گرم هستید و همچنین قبل و بعد و در طی ورزش، مصرف مایعات را بیشتر کنید.
وی با تاکید بر خودداری از پوشیدن لباس های ضخیم که مانع تعریق و دفع گرما می شود، گفت:به طور کلی در تابستان و هوای گرم مصرف مایعات را باید بیشتر و از مصرف چای، قهوه و انواع کولاها خودداری کرد.
رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان بر لزوم استفاده بیشتر سبزیجات و میوه جات تاکید و تصریح کرد:ساعات ۱۲ تا ۱۵ که شدت گرما در تابستان بیشتر است، در صورت امکان از منزل بیرون نیاییم.
اسدی ادامه داد:چنانچه در هوای گرم ورزش می کنید، سعی کنید تمرینات شدید را صبح زود و یا عصر که هوا خنک است انجام دهید.
وی افزود:چنانچه یکی از اعضای خانواده، پوست خشک و داغ داشت یا دچار هذیان، تشنج و یا عدم هوشیاری شد، سریعا با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته و فرد را در وضعیت خوابیده قرار داده و محیط را خنک نموده و پاهایش را بالاتر از سطح بدنش قرار دهید.
رئیس‌ اورژانس ۱۱۵ گیلان با بیان اینکه آب سرد روی گردن، شانه و کشاله ران فرد گرمازده باید قرار داد و مرتبا او را باد زد، گفت:از دادن هرگونه داروی تب بر به فرد باید خودداری نمود؛ همچنین اگر فرد هوشیاری ندارد، او را به پهلو خوابانده و از خوراندن مایعات و... به وی اجتناب شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir