جمعه 17 اردیبهشت 1400

پویشگران گیل: با هدف تحقق عدالت اجتماعی و برخورداری همه آحاد جامعه از نعمت گاز طبیعی، شرکت گاز استان گیلان در طرح توسعه گازرسانی در سال جدید، برنامه گازرسانی به 64 روستای صعب العبور و کوهستانی را در دستور کار خود دارد.
مهندس حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص پروژه های گازرسانی در استان اظهار داشت: هم اکنون عملیات گازرسانی به 64 روستای صعب العبور گیلان در حال اجراست و بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده عملیات گازرسانی به این روستاها تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: روستاهای مذکور دارای 4 هزار و 300 خانوار می باشند و بر اساس برآوردهای بعمل آمده هزینه گازرسانی به آنها حدود 80 میلیارد تومان خواهد شد.
وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در 7 شهرستان در حال انجام است، گفت: شهرستان تالش با 24 روستا، بیشترین سهم را از عملیات گازرسانی روستایی دارا می باشد و پس از آن شهرستان های املش با 12 روستا، رودسر با 10 روستا، شفت با 9 روستا، آستارا با 7 روستا و شهرستان های رودبار و لنگرود هر کدام با یک روستا قرار دارند.
حسین اکبر در ادامه افزود: همچنین پروژه گازرسانی به 3 روستای کولوان، ویسرود و لاسک شهرستان شفت با جمعیت 850 خانوار و اعتبار تقریبی 10 میلیارد تومان در مرحله برآورد و اخذ مجوز می باشد و در صورت تصویب، در سال 1400 اجرایی خواهد شد.
وی در خاتمه اظهار داشت: هم اکنون درصد بهره مندی گاز روستایی در گیلان حدود 96 درصد است که با انجام عملیات گازرسانی در سال جاری، این میزان به 97.3 درصد افزایش خواهد یافت.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir