جمعه 17 اردیبهشت 1400

پویشگران گیل: استاندار گیلان، پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا را گامی موثر در حمایت از تولید و تولیدکنندگان دانست و افزود:پیشگیری از قاچاق کالا یکی از عوامل موثر در پشتیبانی از تولید و مولفه‌ای مهم در مانع‌زدایی‌ از آن است.
ارسلان زارع در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان، حضور میدانی و نظارت بر فرآیندها در بازار طی ماه‌های اخیر را اثرگذار ارزیابی و اظهار کرد: استمرار روند بازرسی‌ها در مسیر رفع نواقص و مشکلات مورد تاکید و انتظار است.
وی به نامگذاری شایسته امسال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در شرایط مواجهه با جنگ اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: پیشگیری از قاچاق کالا یکی از عوامل موثر در پشتیبانی از تولید و مولفه‌ای مهم در مانع‌زدایی‌ از آن است.
استاندار گیلان، ظرفیت‌های بالای گیلان در تولید و جایگاه این استان در رتبه های ممتاز تولید ۲۰ نوع از محصولات کشاورزی را یادآور شد و گفت: با توجه به سهم بالای اشتغال استان در تولید انواع محصولات کشاورزی، صنعتی، تولیدی و معدنی باید با جدیت از این روند حمایت شود.
زارع، پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا را گامی موثر در حمایت از تولید و تولیدکنندگان دانست و افزود: با تلاش‌های هم‌افزا و تعاملی و در جهت جلب رضایتمندی مردم، باید امور را به پیش ببریم.
وی از تشکیل کمیته مشترک به منظور بازدید، بازرسی و ارزیابی انبارهای استان خبر داد و بر جدیت و برخورد با متخلفان تاکید کرد.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اتصال به سامانه‌های ارتباطی و الکترونیکی در حوزه های مختلف منجر به بهبودی شرایط و شفافیت بیشتر می‌شود، گفت: اتصال به سامانه نظارت بر انبارها یکی از اقدامات شایسته دولت محسوب می‌شود.
زارع ادامه داد: به جهت اهمیت حفاظت و صیانت از منابع طبیعی باید با جدیت هرچه تمام‌تر با قاچاق چوب مبارزه و برخورد و اقدامات موثر یگان‌های حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی در مقابله با قاچاق چوب به خوبی اطلاع‌رسانی شود تا نقش بازدارندگی داشته باشد.
وی به اهمیت ثبت کالاهای سلامت محور در سامانه با توجه به شیوع کرونا و ضرورت حفظ سلامتی مردم اشاره‌ و اضافه کرد: از ظرفیت رسانه‌ها و صدا و سیما در تولید محتوای آگاهی بخشی و جلب مشارکت بیشتر اصناف در عرضه کالاهای ایرانی بهره‌گیری بیشتری شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir