جمعه 17 اردیبهشت 1400

پویشگران گیل:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون هشت مرحله واکسن ویروس کرونا به استان اختصاص یافته که به ۳۲ هزار و ۷۳۴ تن از گروه‌های در معرض خطر تزریق شده است.
دکتر آبتین حیدرزاده اظهار کرد:از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون علیه کرونا تاکنون هشت مرحله واکسن به استان اختصاص یافته است و تزریق آن برای گروه‌های در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور شناسایی شدند در نظر گرفته شده است. طی هشت مرحله ۳۲هزار و ۷۳۴ تن علیه بیماری کووید ۱۹ در سطح استان واکسینه شدند.
وی ادامه داد:واکسن ها برای گروه سنی ۱۸ سال به بالا شامل پرسنل بهداشت و درمان، بیماران خاص، پاکبانان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی، اعضاء نظام پزشکی و سالمندان بالای ۸۰ سال تزریق شده و ادامه دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد:در حال حاضر تمام واکسن‌های اختصاص یافته وارداتی و ساخت کشورهای کره جنوبی، روسیه، چین و هند شامل اسپوتینک، سینوفارم، بهارات و آسترازنکا می باشد.
حیدرزاده با بیان اینکه سرعت انجام واکسیناسیون در استان مشروط به در دسترس بودن مقادیر کافی واکسن است، افزود:مردم برای انجام واکسن کرونا می توانند از طریق رسانه ها مانند صدا و سیما و فراخوان های تلفنی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت تعیین شده از سوی دانشگاه مراجعه کنند.
وی در پایان تاکید کرد:مردم بدون هماهنگی و حضوری به این مراکز مراجعه نکنند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir