جمعه 17 اردیبهشت 1400

پویشگران گیل:مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان گفت: امسال ۱۴۴۳ تن توت فرنگی در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برداشت می شود.
منوچهر پارسافر با بیان اینکه برداشت توت فرنگی از اراضی کشاورزی و گلخانه‌ای استان در حال انجام است گفت: امسال ۱۴۴۳ تن توت فرنگی در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برداشت می‌شود.
وی افزود:سطح زیر کشت توت فرنگی در فضای آزاد ۱۲۶ هکتار است و در فضای گلخانه ای ۱۴ هکتار است.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد:به دلیل قیمت فروش مناسب و بازار پسندی مطلوبی که توت فرنگی در گیلان دارد، تولید این محصول رو به افزایش است.
پارسافر ادامه داد: توت‌فرنگی‌های تولید شده در گیلان علاوه بر بازارهای استان در بازارهای سایر استان‌ها نیز به فروش می‌رسد.
وی با بیان اینکه توت فرنگی های گیلان بسیار خوش طعم است و ذائقه مردم گیلان با توت فرنگی متناسب است و به محض ورود به بازار مورد استقبال خرید مشتریان واقع می‌شود.   
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان مجموع ارزش اقتصادی توت فرنگی های گیلان را ۳۶۰میلیارد ریال دانست و افزود: صومعه‌سرا، رشت، آستانه، لنگرود، لاهیجان، تالش، رودبار را از عمده شهرستان‌های تولیدکننده توت فرنگی هستند.
پارسافر تعداد بهره برداران این محصول را ۷۵۰نفر عنوان کرد و گفت: برداشت توت فرنگی در گیلان از اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان خرداد ادامه دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir