جمعه 17 مرداد 1399

پویشگران گیل: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در سه ماه گذشته با سوداگران سلامت مردم که به دلیل کرونا اقدامات غیرقانونی انجام دادند، برخورد جدی شد.
فرهاد دلق‌پوش در جمع خبرنگاران گفت: تیمی متشکل از نمایندگان ادارات تعزیرات، مرکز بهداشت و دستگاه امنیتی با محوریت و دبیری حراست سازمان صمت گیلان اقدام به رصد، پیگیری و پلمب مراکز غیر مجاز تولیدات فاقد استاندارد و مجوزهای لازم در سطح استان می‌کنند.
وی افزود: در 3 ماه گذشته برخی از سوداگران سلامت مردم با سوءاستفاده از شرایط بوجودآمده در ایام کرونا مشابه این شرکت غیرمجاز، دست به اقدامات غیرقانونی زدند که با برخورد شدید مواجه شدند.
دلق پوش به پلمب یک واحد غیر مجاز  بسته بندی الکل در گیلان اشاره کرد و ادامه داد: این واحد اقدام به دریافت الکل از استانهای دیگر می کرد و بدون نظارت علوم پزشکی، به صورت زیرزمینی مواد ضدعفونی تولید و در استان توزیع می‌کرد.
وی افزود: طبق برآورد اولیه توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو و به استناد فاکتورهای مکشوفه و اقرار متهم ارزش کالاهای توزیع شده ۱۳ میلیارد تومان برآورد شده است که نیاز به بررسی بیشتر پرونده دارد.
رئیس سازمان صمت گیلان، برخورد قاطع با چنین تخلفاتی را لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: مردم استان در صورت مشاهده چنین مواردی، سریعاً به سامانه ۱۲۴ این سازمان و ۱۳۵ تعزیرات گزارش کنند.
دلق پوش میزان برآورد اولیه الکل مصرف شده را حدود ۳۳۰ هزار لیتر اعلام کرد و گفت: پس از کشف این واحد غیرمجاز در طبقه چهارم یک واحد تجاری در شهر رشت با دستور مقام قضایی واحد فوق پلمب شد و متهم بازداشت و پرونده در اختیار اداره کل تعزیرات قرار گرفته است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir