پنج شنبه 15 خرداد 1399

پویشگران گیل: به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره رشادت های شهدای گلگون کفن ناو موشک انداز کنارک (شهدای رمضان) مراسم یادبودی در ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش برگزار شد.
امام جمعه شهرستان بندرانزلی در این مراسم اظهار کرد: خداوند شهادت را نصیب بندگان برگزیده اش می کند و طبق معارف دینی انسان مومن در مسیر بازگشت در راه خدا و مبدا آفرینش است و در این مسیر گاهی  به فیض شهادت نائل می شود و با لباس افتخار شهادت در نزد خداوند متنعم می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدللجواد شمس الدین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درراستای اقتدار و تقویت و قدرتمند ساختن نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: رهبری تاکید کرده اند که ایران باید قوی بشود و این اقتدار و قوت و قوی شدن شهادت ها و خسارت ها و آسیب هایی به دنبال دارد.
وی خاطر نشان کرد: در راه تحقق و دستیابی به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ، تحمل سختی ها و فقدان مجاهدان رزمندگان آسان تر می شود و اگرچه این داغ هم برای نیروهای مسلح و هم برای خانواده های عزیز این شهدا بسیار سنگین است اما آنچه که این داغ را تسکین می دهد وقوع شهادت در ایام رماه مبارک رمضان و در راه بر افراشتن پرچم نظام اسلامی در دنیا است.
امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه شهدای ناو کنارک به آرزویشان رسیده و دین خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرده اند تصریح کرد: اکنون وظیفه ماست که در این مسیر عزم خود را تقویت کرده و در راستای اعتلای نظام اسلامی و بر افراشتن پرچم اسلام در همه گیتی تلاش کنیم .
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین با اشاره به اینکه ماه رمضان و لیالی قدر بهترین فرصت برای هجرت انسان از خود است گفت: در کشور ما همه نیروی های مسلح و بخش عظیمی از مردم در مسیر خدا و در راه شهادت در راه خدا و بر افراشته شدن پرچم اسلام و نابودی کفر و ظلم  گام بر می دارند و با وجود اینکه در 41 سال از عمر انقلاب این مسیر را سپری کرده ایم باید بگویم روزهای بسیار مهمی در پیش روی امت اسلام است.
* تجلیل از مقام شهدا تجلیل از ایثار و فداکاری است
رییس عقیدتی سیاسی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: این مراسم به پاس قدردانی از رشادت های شهدای گلگون کفن ناو کنارک برگزار شده است .
حجت الاسلام جعفر صمدی افزود: این شهدا جان خود را بر کف گرفته و رفتند تا ما راه ان ها را ادامه داده و بایستیم.
وی تاکید کرد: این شهادت و غم از دست دادن این عزیزان تمام خانواده نیروی دریایی و از همه مهمتر ملت قهرمان و شهید پرور ایران اسلامی را اندوهگین و داغدار کرد.
رییس عقیدتی سیاسی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه تجلیل از مقام شهادت تجلیل از ایثار و از دلهای نورانی است اظهار کرد: شهادت این سفید جامگان بخاطر ایمان به خدا و عشق به وطن در عرصه سربازی ولایت و حفاظت از مرزهای ابی کشور بوده است.
حجت الاسلام صمدی خاطر نشان کرد: سایر همرزمان باید بدانند این جانفشانی ها درس بزرگی برای همه ماست و همه ما ارزوی شهادت داریم .
وی افزود: سفیدجامگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید بیش از پیش راه شهدا را با قدرت و اراده قوی تر ادامه داده و در همه عرصه ها برای سر افرازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تلاش کنند.
(بیست و یکم اردیبهشت) در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش در آبهای جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و تعدادی از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمدند.
در این حادثه ناوبان دوم الکترونیک جعفرکوهی، ناوبان دوم عرشه اسماعیل‌پور خسرو، ناوبان دوم مکانیک مصطفی پویانفر، ناوبان سوم برق مهدی رازی، استوار عرشه حسین سپهری اهرمی، ناو استوار عرشه عادل قاسم زاده، ناو استوار دوم برق سید منصور موسوی نژاد،  ناو استوار دوم مکانیک سعید یار احمدی،  ناو استوار دوم عرشه های سید حامد جعفری، مهناوی یکم برق مهدی هاشمی خواه،  مهناوی یکم مکانیک آرش پاکدل، کارمند آشپزخانه محمد ابراهیم کاظمی، سرباز وظیفه فخرالدین فلک نازی، ناو استوار یکم تفنگدار سید مرتضی خادمی حسینی،  مهناوی یکم تفنگدار رضا دهقانی، مهناوی یکم تفنگدار محمد افشون فر،  غواص محمد اردنی، جوشکار آرمان سرحدی و  استوار برق محمد صیادی به شهادت رسیدند
پس از این حادثه تیم‌های امداد و نجات دریایی در فاصله کوتاه در محل حضور یافتند و مجروحان و شهدا را از شناور تخلیه و به مراکز درمانی منتقل کردند. نیروهای مستقر در شناور مذکور رشادت مثال زدنی در نجات جان همرزمان خود به خرج دادند
تعداد شهدای این حادثه ۱۹ تن بوده و تعداد مجروحان نیز ۱۵ نفر است که در وضعیت مناسبی به سر می‌برند.

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir