چهارشنبه 14 خرداد 1399

پویشگران گیل:نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را خط‌ شکن عرصه‌ی فرهنگ و ریل‌گذار مسیر توسعه ایران اسلامی خواند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، سید علی آقازاده دافساری در دیدار با مدیر‌کل کانون پرورش فکری گیلان که با هدف آشنایی افزون‌تر با این نهاد و بررسی راه‌ کار‌های مناسب برای توسعه فرهنگی استان و شهرستان صورت گرفت، اظهار داشت ورویکرد کانون در ارایه‌ی فعالیت‌های فرآیند ‌محور را قابل تقدیر‌خواند.
منتخب مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در تشریح سخنان خود افزود:کانون به‌عنوان یک مجموعه‌ شناخته‌ شده، نقش سازنده‌ای در ارایه‌ی خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان ایفا‌ می‌کند و با توجه به کارکرد‌ آن در ایجاد پیوند‌‌ موثر میان متولیان این حوزه، درخط‌ مقدم عرصه‌ی فرهنگی قرار دارد.
وی برهمین اساس از اهمیت همراهی هرچه ‌بیش‌تر دستگاه‌های فعال در حوزه فرهنگ با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز سخن به ‌میان آورد و این امر را زمینه‌ساز پیش‌گیری از عملکرد جزیره‌ای عنوان ‌کرد.
دیگر بخش سخنان این مسوول استانی به تنوع وگستره‌ی فعالیت‌های کانون اختصاص ‌داشت و وی با قابل ستایش توصیف‌ کردن ارایه‌ی هم‌زمان خدمات فرهنگی به کودکان ونوجوانان شهری و روستایی، خواستار استمرارحمایت‌های همه‌جانبه از کانون شد.
مدیر‌کل کانون استان گیلان نیز صحبت‌های خود را با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) در ارتباط با لزوم عرضه‌ی مناسب خدمات و محصولات فرهنگی به خانواده‌ها، ترویج سبک ‌زندگی ایرانی اسلامی وپرهیز از کلی‌گویی در این زمینه آغاز‌کرد و تحقق منویات رهبر انقلاب اسلامی را رسالت کانون عنوان‌ کرد.
اسفندیارضیائی برهمین اساس، کشف و پرورش استعداد‌های نسل ‌کودک و نوجوانان، ارایه‌ی خدمات فرهنگی بر بستر فضای مجازی، گسترش شبکه‌های توزیع محصولات فرهنگی و تلاش برای گسترش عدالت اجتماعی و فرهنگی را از دیگر اولویت‌های کانون برشمرد و ضمن اشاره به موفقیت اعضای کانون در عرصه‌ی‌های مختلف اظهار‌کرد:هدف این نهاد، سمت ‌و‌سو‌بخشی به قابلیت‌های آینده‌سازان ایران اسلامی است و از این رو با تربیت نسلی پویا، نقش موثری در ارتقای جایگاه نظام آموزشی کشور ایفا ‌می‌کند.
ارایه‌ی گزارشی از گستره‌‌ی فعالیت‌های کانون پرورش فکری و کانون زبان گیلان و هم‌چنین، اشاره به موفقیت‌های این نهاد در کشور و استان، دیگر‌بخش سخنان اسفندیارضیائی بود و وی با خاطرنشان‌ کردن بازگشایی مرکز فرهنگی هنری آستانه ‌اشرفیه، راه‌اندازی مرکز تخصصی تولید تئاترکودک و نوجوان، افتتاح مرکز علوم و فنون این مجموعه در سال‌های اخیر،از گشایش  نگار‌خانه کانون استان در شهرستان رشت خبرداد.
برپایه این گزارش، بازدید منتخب مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف کانون و گفت‌و‌گو با همکاران، بخش پایانی این دیدار بود که به میزبانی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت ‌گرفت.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir