چهارشنبه 14 خرداد 1399

پویشگران گیل:شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)به عنوان یک شرکت چند رشته ای معظم دارای چندین هلدینگ تخصصی در صنایع پتروپالایش، دارو، سیمان، مالی، برق،معدن وغیره و تعدادی شرکت با سهامداری مستقیم است.سرمایه شرکت8هزار میلیارد تومان است و بر اساس آخرین اطلاعات موجود در خصوص ارزش‌گذاری در زمره بزرگترین شرکتهای بازار سرمایه قرار می‌گیرد.
این شرکت چند رشته ای معظم دارای 287 شرکت زیرمجموعه است که 187 شرکت مدیریتی و 87 شرکت غیرمدیریتی است و بالغ بر 44 هزار نفر اشتغالزائی دارد.
سود شستا در سال مالی منتهی به پایان خردادماه 1398 بالغ بر 4.500 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال مالی قبل رشد 260 درصدی داشته است.با توجه به مواردی از جمله افزایش نرخ ارز،افزایش نرخ محصولات در بورس کالا، رشد و بهبود شرایط صنعت سیمان، شرایط سودآوری صنعت دارو و سایر عوامل، مبلغ سود سال مالی اخیر با رشد قابل ملاحظه نسبت به سال قبل همراه خواهد شد.
پرتفوی متنوع شستا که مبتنی بر شرکتهای معظم پتروپالایشی، معدنی، دارویی، بانکی، تامین سرمایه، مخابراتی، برقی، سیمان، مالی و حمل و نقل باشد در هیچیک از شرکتهای بورسی وجود ندارد.
از دیگر جذابیتهای این هلدینگ،وزن 35 درصدی شرکتهای غیربورسی در پرتفوی شرکت است که برنامه جدی برای پذیرش آنها در بورس وجود دارد و فرآیند پذیرش آنها در جریان میباشد. این مطلب میتواند محرک دیگری برای رشد سهام شستا باشد.
مدیریت محترم شستا در مقطع کنونی با عنایت به اهدافی همچون انجام تعهدات وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ریاست محترم جمهور و هیات دولت،افزایش شفافیت مالی، بهبود عملکرد،افزایش پاسخگویی به فعالان اقتصادی،استفاده بهینه از امکانات بازار سرمایه مثل تامین مالی و موارد متعدد دیگر اقدام به عرضه سهام شستا در بورس نموده است.
این اقدام بزرگ،ارزشمند و شایسته تقدیر مرهون تلاش و پیگیری فراوان و صرف زمانهای بسیار و برگزاری جلسات متعدد با هیات مدیره محترم شستا، مدیران شرکتهای تابعه،سازمان بورس و اوراق بهادار و مشاوران عرضه بوده است و قطعاً عملکردی درخشان در تمام ادوار فعالیت شستا بوده و خواهد بود.
برنامه‌های آتی شستا از جمله شامل عرضه اولیه شرکتهای تابعه،ادغام برخی از شرکتها، انحلال شرکتهای کم بازده و خارج از استراتژی،استقرارسامانه جامع انتصابات، طراحی و استقرار سامانه ارزیابی عملکرد مدیران، برنامه ریزی و اجرای انواع روشهای افزایش سرمایه شستا و شرکتهای تابعه و بسیاری موارد دیگر است که دارای جذابیتهای خاص برای افزایش بهره وری و همچنین بازار سرمایه است.

جلیل علی اکبری_مدیرعامل شرکت سیمان خزر

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir