یکشنبه 6 مهر 1399

رانش زمین باعث ترس و نگرانی ساکنین دو روستای قاشق تراش محله و سلاکجان واقع در دهستان بی بالان شده بخشدار کلاچای و دهیار بی بالان باید بیدار باشند.

به گزارش پویشگران گیل ،رانش زمین در جاده بین دو روستای قاشق تراش محله و سلاکجان واقع در دهستان بی بالان از توابع بخش کلاچای شهرستان رودسر بیش از یکسال است که باعث ترس و نگرانی ساکنین و اهالی منطقه از خطرات احتمالی شده است.

به دلیل طغیان رودخانه، وجود خاک سست و ناپایدار در جاده ارتباطی دو روستای این دهستان،قسمت قابل توجهی از جاده فرو ریخته و علاوه بر به وجود آوردن هراس اهالی از خطرات احتمالی، باعث ایجاد اختلال در رفت و آمد ساکنین دو روستا و سایرین شده است.

به گفته ساکنین منطقه؛ این فرو ریختگی از حدود یکسال گذشته شروع شده اما در شهریور ماه سال جاری به علت بارش بارانهای فصلی، رانش جاده بصورت شدید رو به افزایش است اما تاکنون نه تنها هیچ یک از مسئولان حتی گام کوچکی برای رسیدگی به این مهم برنداشته اند بلکه بسیاری از آنان با توجه به پیگیری های مصرانه اهالی، باز هم بی توجه هستند.

بر اساس مشاهدات و تحقیقات میدانی در منطقه،طول قسمت فرو ریخته شده حداقل شش متر و عرض آن یک متر از شانه آسفالت بوده و میزان تخریب تا حدی است که اگر اقدامات فوری برای ترمیم این قسمت از جاده صورت نگیرد بی شک حوادث سخت و دشواری را در پی خواهد داشت.این در حالی است که حسین حمزه دهیار بی بالان و هادی کوچکی بخشدار کلاچای، مدتهاست از این موضوع باخبر هستند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پویشگران گیل می باشد
2016 © PoyeshGaranGil.ir