کد خبر : 3431
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹

مدیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان لبه تیز درگیری تمدنی اسلام با غرب بر سر حجاب است

مدیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان لبه تیز درگیری تمدنی اسلام با غرب بر سر حجاب است
عده ای ساده لوحانه باور می‌کنند که حجاب مسئله مهمی نیست.

به گزارش پویشگران گیل:
حجت الاسلام حاجتی با بیان اینکه لبه تیز درگیری تمدنی اسلام با غرب بر سر حجاب است، گفت: مقابله ما با جبهه غرب بر سر حجاب و عفاف مشخص و واضح است از این رو نباید سهل‌انگارانه از کنار این مسئله عبور کنیم.
حجت الاسلام رضا حاجتی،مدیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان در آیین افتتاح قرارگاه فرهنگی حجاب و عفاف محله محور که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، اظهار کرد: در این راستا می‌بایست کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش بسزایی در محلات با محوریت مساجد داشته باشند.
وی با بیان اینکه به تعبیر بعضی ها حجاب مسئله ای است که پیچیدگی زیادی ندارد و نظرشان این است که یک نفر معتقد به حجاب است و یک نفر معتقد نیست، هر کس دوست دارد می‌تواند حجابش را بردارد و هر کس دوست ندارد می تواند حجابش را محکم نگاه دارد، افزود: اما حقیقت ماجرا چیز دیگریست و کسی که چنین سخنی می‌گوید قطعا قصد دیگری دارد، ولی عده ای ساده لوحانه این حرف‌ها را باور می کنند که حجاب مسئله مهمی نیست.
حاجتی تصریح کرد: امروز لبه تیز درگیری تمدنی بزرگی که علیه تمدن لیبرال دموکراسی به رهبری آمریکا و تمدن اسلام به رهبری ایران وجود دارد، بر سر حجاب است.
وی مقابله ما با جبهه غرب را بر سر حجاب و عفاف مشخص و واضح دانست و اضافه کرد: لذا نمی‌توانیم سهل‌انگارانه از کنار این مسئله رد شویم بلکه می‌بایست برنامه داشته باشیم.
حاجتی با بیان اینکه گاهی با معلول ها مقابله می‌کنیم و گاهی با علت ها، گفت: خط مقدم مبارزه ما با بی حجابی و بی عفافی، قطعا کف خیابان و معلول ها نیست بلکه باید با علت‌ها مبارزه کنیم.
وی با تاکید بر اینکه می‌بایست علت‌هایی که جامعه را به اینجا رسانده حذف کنیم، خاطر نشان کرد: این کار با برنامه ریزی و فعالیت های فرهنگی میسر می شود.
حاجتی ادامه داد: قرارگاه فرهنگی حجاب و عفاف محله محور دقیقا رسالتش این است، و کسانی که در این محدوده فعالیت فرهنگی دارند باید فضایی را ایجاد کنند که علت ها را حذف کنند.
وی افزود: این محله برای برخورد فیزیکی با بی حجابی نیست بلکه قرارگاهی فرهنگی با برنامه‌هایی هدفمند برای محله است که باعث شود نتیجه قرار گرفتن در این محله، باور حجاب و توسعه فرهنگ حجاب باشد.
وی از تنظیم یک شیوه نامه صفر با در نظر گرفتن نظرات همه و به صورت زیست بوم خبر داد و ادامه داد: می خواهیم تصمیات صرفا از بالا به پایین نباشد.
حاجتی ماهیت این قرارگاه را مردمی دانست و بیان کرد: این قرارگاه با مرکزیت مسجد در محله و با ریاست امام جماعت فعالیت می‌کند که اهدافی جهت مقابله با استعمار فرهنگی، توسعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و توسعه عفاف و حجاب، تربیت گروه هایی برای حل مشکلات عفاف و حجاب، حل مسائل بی حجابی و کم حجابی به صورت محله دارد که اهداف و اعضایی برای آن مشخص شده است.
وی اظهار کرد: بستر کانون های فرهنگی هنری مساجد بستر مهم و بزرگی است، که می بایست مستقیما در حوزه فرهنگ ورود کند.
حاجتی با اشاره به اینکه همچنین می‌بایست نقش نهادهای خدمت‌رسانی نسبت به مجموعه مردمی محله محور مشخص شود، گفت: نکته حائز اهمیت اینکه در این طرح، تصدی‌گری نباید وجود داشته باشد.
وی افزود: همچنین باید ابتکارات و تناسباتی که در محله وجود دارد در نظر گرفته شود، و دست گروه های مردمی بازتر باشد زیرا اگر یک نسخه در همه جا اعمال شود نتیجه نخواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.