کد خبر : 1341
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان؛ ادارات باید مصرف خود را پس از پایان ساعات کاری تا۶۰ درصد نسبت به ساعات مشابه سال قبل کاهش دهند

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان؛ ادارات باید مصرف خود را پس از پایان ساعات کاری تا۶۰ درصد نسبت به ساعات مشابه سال قبل کاهش دهند

به گزارش پویشگران گیل: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان اظهار کرد: با کنترل‌پذیر کردن مشترکین از راه دور، قابلیت اعمال محدودیت بار مصرفی برای مشترکین پر مصرف در ایام پیک فراهم می‌شود که می‌تواند کمک بسزایی به پایداری شبکه وعدم قطع برق سایر مشترکین بالاخص مشترکین خانگی داشته باشد. محمدتقی مهدیزاده، رئیس هیئت مدیره

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان اظهار کرد: با کنترل‌پذیر کردن مشترکین از راه دور، قابلیت اعمال محدودیت بار مصرفی برای مشترکین پر مصرف در ایام پیک فراهم می‌شود که می‌تواند کمک بسزایی به پایداری شبکه وعدم قطع برق سایر مشترکین بالاخص مشترکین خانگی داشته باشد.
محمدتقی مهدیزاده، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان،در برنامه تلویزیونی صبح تازه شبکه استانی باران حضور یافت و به تشریح مشوق‌ها ومعرفی راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق در دوران اوج مصرف سال جاری پرداخت.
وی گفت: بر پایه دستورالعمل ابلاغی از سوی شرکت توانیر، استان گیلان در منطقه گرمسیری چهار قرار دارد و الگوی مصرف برق خانگی در این استان در ماه‌های گرم سال (۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور) تا ۴۰۰ کیلووات ساعت و برای ماه‌های عادی یا غیر گرم سال، تا ۲۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان در ادامه از تخصیص پاداش ۲۰ برابری به مشترکین در صورت رعایت الگوی مصرف در سال ۱۴۰۲خبر داد و گفت: براساس این مدل پاداش، که با هدف صرفه جویی در انرژی برق و کاهش مصرف مطرح شده است در صورتی که مشترکان بتوانند میزان مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش دهند تا ۲۰ برابر قیمت فروش برق پاداش دریافت می‌کنند.
مهدیزاده افزود: براین مبنا اگر مشترکان برق بتوانند در ماه‌های گرم سال مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داده و به ۵۰درصد الگوی مصرف برسانند، به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف معادل ۲۰۰۰ تومان پاداش گرفته و از دولت بستانکار می‌شوند.
رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع برق گیلان در ادامه درخصوص راهکارهای مدیریت مصرف انرژی برق بیان داشت: دمای آسایش ۲۴ تا ۲۶ درجه است و قرار دادن درجه کولرهای گازی روی این درجه تاثیر بسیار چشمگیری در کاهش مصرف و همچنین کاهش بهای برق مصرفی دارد، همچنین ساعات اوج مصرف در روز از ساعت ۱۱ الی ۱۷ و در شب از ساعت ۱۸ الی ۲۲ می‌باشد که مشترکین محترم لطفا از استفاده همزمان چند وسیله برقی در این بازه‌های زمانی خودداری کنند.
وی گفت: جهت تأمین برق پایدار حرکت به سوی مدیریت بار شبکه انکار ناشدنی است، لذا توسعه رویت‌پذیری و کنترل‌پذیری از طریق توسعه لوازم اندازه گیری هوشمند یکی از مهم‌ترین ابزارها برای پیاده‌سازی طرح‌های مدیریت مصرف می‌باشد که از سالیان گذشته در دستور کار صنعت برق قرار گرفته و هم اکنون با سرعت بیشتری در استان گیلان در حال پیگیری است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان اضافه کرد:با کنترل‌پذیر کردن مشترکین از راه دور،قابلیت اعمال محدودیت بار مصرفی برای مشترکین پر مصرف در ایام پیک فراهم می‌شود که می‌تواند کمک بسزایی به پایداری شبکه وعدم قطع برق سایر مشترکین بالاخص مشترکین خانگی داشته باشد.
مهدیزاده تاکید کرد: براساس تصویب هیات وزیران دستگاه‌های اجرایی،بانک‌ها،نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی ملزم به کاهش مصرف انرژی برق هستند و براین اساس ادارات باید مصرف انرژی خود را در ساعات اداری ۳۰ درصد کمتر از مصرف دوره مشابه سال قبل کاهش دهند.
وی افزود: همچنین ادارات باید مصرف خود را پس از پایان ساعات کاری تا ۶۰ درصد نسبت به ساعات مشابه سال قبل کاهش دهند.
مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: کنترل رعایت دقیق برنامه‌ها توسط ادارات، از طریق رؤیت‌پذیری و کنترل از راه دور و یا حضور اکیپ‌های نظارتی در هر شهرستان انجام می‌شود و بر اساس مصوبه مذکور در صورت‌عدم رعایت سقف مجاز مصرف توسط دستگاه‌های مشمول، با اخطار قبلی، نسبت به قطع برق خاطیان اقدام خواهد شد.
مهدیزاده اذعان داشت: این اقدامات به منظور تامین پایدار برق مشترکان خانگی و تداوم روند تولید ادامه خواهد یافت و به همین دلیل، ادارات باید یکساعت قبل از پایان ساعات کاری، نسبت به خاموش کردن سیستم‌های سرمایشی و روشنایی‌های غیرضروری اقدام کنند.
وی با مهم و حیاتی خواندن موضوع مدیریت مصرف بر ضرورت همکاری، تعامل و همدلی مردم برای عبور موفق از پیک مصرف در سال ۱۴۰۲ تاکید و خاطرنشان کرد که گذر از پیک اوج بار برق، با همراهی مردم و مسئولان محقق خواهد شد.
رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع برق گیلان در انت‌ها به سامانه «برق من» اشاره و بیان کرد: مشترکان برق با نصب اپلیکیشن برق من و ورود به این سامانه می‌توانند علاوه بر امکان پرداخت آنلاین صورتحساب از تمامی خدمات شرکت توزیع نیروی برق گیلان بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات و امورهای توزیع برق بصورت غیرحضوری بهره‌مند شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.