کد خبر : 1500
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳

استاندار گیلان اعلام کرد؛ تکمیل فاضلاب محله فخب و سه منطقه دیگر رشت

استاندار گیلان اعلام کرد؛ تکمیل فاضلاب محله فخب و سه منطقه دیگر رشت
در گیلان باید تهدیدها را به فرصت مبدل کرده و این فرصت‌ها را برای شکوفایی و توسعه استعدادها به مردم معرفی کنیم.

به گزارش پویشگران گیل:
نماینده عالی دولت در گیلان از تکمیل فاضلاب شهر رشت با اعتبار یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی گیلان، مسئله محیط زیست به یک معضل ملی در این استان مبدل شده است که باید در سریعترین زمان ممکن برطرف شود.
اسدالله عباسی در آئین آغاز تکمیل پروژه بخشی از طرح بزرگ فاضلاب شهر رشت در مسجد محله فخب با بیان اینکه حل مشکل فاضلاب شهر رشت یکی از اهداف دولت در کشور است، اظهار کرد: بسیار خوشحالم از اینکه امروز این توفیق نصیب ما شد تا در مراسم آغاز تکمیل پروژه بخشی از طرح بزرگ فاضلاب شهر رشت شرکت کنم.
وی با تاکید بر لزوم توجه به توسعه گیلان در حوزه‌های مختلف گفت: در گیلان باید تهدیدها را به فرصت مبدل کرده و این فرصت‌ها را برای شکوفایی و توسعه استعدادها به مردم معرفی کنیم.
استاندار گیلان با اشاره به وحدت رویه در حل مشکلات استان در حوزه زیست محیطی بیان کرد: برای رشد گیلان باید تمامی مدیران اجرایی با همدلی، انسجام و هماهنگی باید با وحدت رویه عمل کنند تا تمامی مشکلات این استان به ویژه در حوزه زیست محیط بر طرف شود.
عباسی، مسئله زیست محیطی را یک معضل ملی برشمرد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی گیلان، مسئله محیط زیست به یک معضل ملی در این استان مبدل شده است که باید در سریعترین زمان ممکن برطرف شود.
وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در تامین امنیت سلامت جامعه اهتمام ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: معضل پسماند، فاضلاب و محیط زیست مردم را ناراحت و نگران کرده است، از این رو باید فکری برای آن اندیشده شود زیرا این امر در تمامی امنیت سلامت جامعه نقش مهمی دارد.
نماینده عالی دولت در گیلان از ارائه نقشه تکمیل فاضلاب شهر رشت خبر داد و گفت: یک هم صدایی برای حل مشکل محیط زیست در گیلان وجود دارد لذا نقشه تکمیل فاضلاب شهر رشت و رودخانه زرجوب و گوهررود رونمایی شده و برای مردم تبیین می‌شود.
عباسی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی برگرفته از خواسته مردم است، بیان کرد: خوشبختانه بعد از سفر ریاست محترم جمهوری در گیلان، منشاء آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود را شناسایی کرده و اکنون اقدامات لازم در این خصوص حال انجام است.
وی با تاکید بر تلاش شبانه روزی برای رفع آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود، گفت: برای رفع آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود و تکمیل فاضلاب شهر رشت باید شبانه روز کار کرده و به طور جهادی عمل شود لذا هیچ مسئله مالی در این خصوص وجود ندارد و حتی لازم باشد از طریق تهاتر نفت اقدام خواهیم کرد.
استاندار گیلان، شهرداری را مجری طرح رفع کامل پسماند سراوان دانست و گفت: در بحث رودخانه‌ها، حوضچه‌ها، بهسازی سراوان کارها با قدرت در حال انجام بوده و مشکل پسماند سراوان در حال برطرف شدن است و استانداری هم‌به عنوان ناضر در کنار شهرداری است.
عباسی با بیان اینکه برای حل مشکل زیست محیطی استان باید بوروکراسی‌های اداری کاهش پیدا کند، افزود: برای رفع آلودگی فاضلاب لاکان از طریق ترک تشریفات اقدامات لازم را از طریق تامین اعتبار انجام و در کمترین زمان ممکن این آلودگی را برطرف کردیم.
وی با اشاره به نقش فاضلاب شهر صنعتی رشت در آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود بیان کرد: ۳۰ درصد آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود مربوط به فاضلاب شهر صنعتی رشت است که با توجه به سیاست جهاد آب در دولت سیزدهم این مشکل هم برطرف می‌شود.
استاندار گیلان با اشاره به هدف دشمن برای دور کردن مردم از اقتصاد تصریح کرد: اگر سال گذشته دشمن جنگ ترکیبی را علیه ملت ایران اعمال نمی‌کرد اکنون اقتصاد مردمی در کشور به طور کامل اجرایی می‌شد ولی دولت سیزدهم امید خود را از دست نداده و این امر محقق می‌شود.
عباسی با تاکید بر لزوم اجرای تمامی مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری به گیلان گفت: بعد از سفر رئیس محترم جمهور در خصوص رفع آلودگی‌های زیست محیطی در گیلان، سریعا مراحل ساماندهی پسماند سراوان، شناسایی منبع آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود، ایجاد تصفیه خانه فاضلاب لاکان و بیمارستانی و احداث فاضلاب بزرگ شهر رشت در دستور کار قرار گرفت که در این خصوص یک‌هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل راه آهن رشت_آستارا، افرود: این راه آهن پس از تکمیل دروازه تجارت جهانی شده و کریدور شمال به جنوب به اروپا و آسیای میانه متصل می‌کند.
استاندار گیلان با بیان اینکه بنده به عنوان خدمتگزار مردم از هیچ تلاشی برای رشد اقتصادی و توسعه استان دریغ نمی‌کنم، تصریح کرد: هیج امری لذت بخش‌تر از دیدن لبخند رضایت مردم نیست زیرا در آن هنگام پروردگار از انسان راضی است.
گفتنی است، تکمیل بخشی از فاضلاب شهر در محله فخب و سه محله دیگر با مجموع عملیات لوله‌گذاری ۵۶ کیلومتر، مجموعه نصب انشعابات فاضلاب بهداشتی یک‌هزار و ۵۷۰ فقره، ساخت ایستگاه پمپاژ و بالابر ۷ واحد و با جمعیت بهره‌مندی ۴۹ هزار نفر و همچنین با میزان اعتبار ۱۱ هزار ۵۹۹ میلیارد ریال در مدت زمان ۳۶ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.