کد خبر : 725
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹

رییس سازمان خصوصی سازی: یک هزار و ۲۵۶ دارایی مازاد در کشور مصوب شد

رییس سازمان خصوصی سازی: یک هزار و ۲۵۶ دارایی مازاد در کشور مصوب شد
مبدا مولدسازی می‌تواند پروژه و دارایی باشد اما مقصد و مصرف مولدسازی پروژه عمرانی نیمه تمام در قبال دارایی مازاد است که از آن به تهاتر یاد می‌شود.

به گزارش پویشگران گیل:
رئیس سازمان خصوصی سازی کشور گفت: تاکنون یک هزار و ۲۵۶ مورد از دارایی‌های مازاد کشور در هیات عالی مولدی سازی مصوب شده است.
حسین قربانزاده عصر روز شنبه در جلسه مولدسازی گیلان در رشت با بیان اینکه بعد از تصویب مازاد بودن، مرحله ارزش افزایی و ارزش‌گذاری دارایی مطرح می‌شود، اظهار کرد: برخی از روش های مولدسازی این تعداد از دارایی های مازاد مصوب در کشور نیز تعیین شده است.
وی افزود: باوجود اینکه در تدوین موضوع مولدسازی اختلال ایجاد شد و برداشت های نادرستی صورت گرفت اما بعد از فروکش کردن مسیر تخریب، هجمه ها و رفع شبهات، در سال جاری مسیر مشخص خود را پیدا کرده است.
رئیس سازمان خصوصی سازی کشور خاطر نشان کرد: این مهم به ویژه با ابلاغ آیین نامه اجرایی اصلاحیه مصوب شورای هماهنگی سران قوه و تایید آن در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ششم فروردین ماه امسال بیشتر شد ضمن اینکه اصل مصوبه در ۲۱ آبان ۱۴۰۱ به تایید رهبر معظم‌ انقلاب رسید.
وی بیان کرد: هیات عالی مولدسازی چهارشنبه‌ها در دولت با حضور معاون اول رییس جمهور و ۶ عضو دیگر شامل وزیر اقتصاد و دارایی به عنوان دبیر، وزیر راه و شهرسازی، وزیر کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه و ۲ عضو به نمایندگی از قوه قضاییه و مجلس تشکیل می شود.
رئیس سازمان خصوصی سازی کشور عنوان کرد: مصوبات مربوط به هیات در سه بخش شامل تشخیص مازادبودن، تصویب قیمت پایه و تصویب روش مولدسازی ترسیم می‌شود که سه قوه باید تصمیم بگیرند. از این رو کمیته تخصصی با حضور نمایندگان نام برده در هیات عالی مولدسازی تشکیل شده که کار کارشناسی تخصصی را انجام می دهند و بعد دستورات جلسه به هیات می رسد.
وی با بیان اینکه در مورد مولدسازی ما هم با اراضی ‌و دارایی‌های غیرمنقول و هم با پروژه‌های عمرانی نیمه تمامی که تامین مالی آنها از محل بودجه بوده، مواجه هستیم، افزود: مبدا مولدسازی می‌تواند پروژه و دارایی باشد اما مقصد و مصرف مولدسازی پروژه عمرانی نیمه تمام در قبال دارایی مازاد است که از آن به تهاتر یاد می‌شود.
رئیس سازمان خصوصی سازی کشور ادامه داد: برای تشخیص پروژه هایی که می تواند مصرف و مقصد مولدسازی باشد کمیته ای با عنوان پایش کمیته مولدسازی در آیین نامه اجرایی تدوین شده که تصمیم می گیرد پروژه از کدام محل تامین مالی شود.
وی خاطر نشان کرد: برای نخستین بار در قالب یک تیم منسجم ستاد مرکزی اینبار با یک مطالعه تخصصی با حضور شرکت مشاور و مجموعه ای که از استان ها مشورت می دهند، ارزش افزایی دارایی دولت مسیری می یابد که با تعامل کمیته تخصصی به ویژه کمیسیون های ماده پنج در سراسر کشور (در تهران شهرداری و در استان‌ها، استاندار و معاونت عمرانی وی) به راحتی این راه به مسیر خط ویژه برای ارزش افزایی دارایی های تبدیل شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.