کد خبر : 25
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد: تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد: تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان

به گزارش پویشگران گیل: مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته تعهدات اشتغالزایی گردشگری در شهرستان های رشت، رودسر و بندرانزلی تحقق یافته است. ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بسترهای اشتغالزایی در بخش میراث

به گزارش پویشگران گیل:
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته تعهدات اشتغالزایی گردشگری در شهرستان های رشت، رودسر و بندرانزلی تحقق یافته است.
ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بسترهای اشتغالزایی در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان فراهم است، اظهار کرد: تولید و اشتغال در صدر اولویت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان قرار دارد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های اشتغالزایی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: برپایی دورهای آموزشی اشتغال محور برای به کارگیری ظرفیت‌های متعدد تاریخی، گردشگری و همچنین صنایع دستی متنوع و کاربردی در گیلان مورد تاکید و توجه است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه بسترهای اشتغالزایی در بخش گردشگری فراهم است، گفت: این اداره‌کل با برگزاری دوره‌های آموزشی گردشگری، صنایع دستی، ایجاد فضای مناسب به منظور سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و همچنین استفاده از ظرفیت‌های تاریخی گسترده مناطق مختلف ساحلی، جلگه‌ای و کوهستانی استان، از این فرصت به نحو شایسته در امر ایجاد اشتغال در سطح استان بهره‌برداری می کند.
جهانی از تحقق صد درصدی تعهدات اشتغالزایی در حوزه گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته تعهدات اشتغالزایی گردشگری در شهرستان های رشت، رودسر و بندرانزلی تحقق یافته که این امر نویدبخش تحول بنیادین در امر اشتغال در استان گیلان است.
وی از ایجاد حدود ۳۳۰ فرصت شغلی جدید در گیلان خبر داد و افزود: اقدامات اشتغالزایی در شهرستان های گیلان به جد پیگیری می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه دولت طی یک سال گذشته جهت زیرساخت‌های گردشگری اقداماتی ارزشمند انجام داده و منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری شده است، عنوان کرد: طی دو ماهه امسال تعداد ۳۲ موافقت اصولی جهت ایجاد سرمایه‌گذاری در استان گیلان صادر شده که بخش عمده‌ای از آنها شامل بوم گردی، هتل و مجتمع‌های گردشگری بوده و نشان از استقبال سرمایه‌گذاران از استان گیلان دارد.
وی بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری ها را در حوزه میراث طبیعی گیلان دانست و یادآور شد: طی سنوات گذشته سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی نیز تبدیل به فرصت شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.