کد خبر : 503
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۶

مدیرکل بهزیستی گیلان عنوان کرد؛کاهش جمعیت جوان یک آسیب اجتماعی است

مدیرکل بهزیستی گیلان عنوان کرد؛کاهش جمعیت جوان یک آسیب اجتماعی است

به گزارش پویشگران گیل: مدیرکل بهزیستی گیلان کاهش جمعیت جوان راریک آسیب اجتماعی مهم دانست و گفت: بهزیستی گیلان برنامه های مشاوره ای و مداخله ای برای کاهش طلاق دارد. سید مهدی خدمت بین دانا گیلان را استانی مسافرپذیر و مهاجرپذیر دانست که با آسیب‌های اجتماعی متعدد مواجه است و اظهار کرد: اعتیاد، طلاق، بیکاری

به گزارش پویشگران گیل: مدیرکل بهزیستی گیلان کاهش جمعیت جوان راریک آسیب اجتماعی مهم دانست و گفت: بهزیستی گیلان برنامه های مشاوره ای و مداخله ای برای کاهش طلاق دارد.
سید مهدی خدمت بین دانا گیلان را استانی مسافرپذیر و مهاجرپذیر دانست که با آسیب‌های اجتماعی متعدد مواجه است و اظهار کرد: اعتیاد، طلاق، بیکاری و سالمندی از جمله آسیب های اجتماعی موجود در این استان است.
وی با بیان اینکه آسیب اعتیاد در کمین همه خانواده ها قرار دارد، تصریح کرد: متاسفانه اعتیاد بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر مانند طلاق و کودکان بدسرپرست را به دنبال دارد.
مدیرکل بهزیستی گیلان کاهش فرزندآوری و سالمندی جمعیت در استان را بیشتر از کشور دانست و گفت: متاسفانه کاهش جمعیت جوان، سالمندی را ایجاد کرده که یکی از آسیب‌های اجتماعی است.
خدمت بین‌دانا، با بیان اینکه گیلان با اختلاف از سایر استان‌ها سالمندترین جمعیت را دارد، خاطرنشان کرد: پنجره جمعیتی کشور ۲۵ سال است، اما پنجره جمعیتی در گیلان تا ۱۰ سال دیگر بسته می‌شود.
وی در ادامه افزایش آمار طلاق را موجب افزایش آمار فرزندان طلاق و حتی بد سرپرست دانست و گفت: بهزیستی با همکاری دادگستری برنامه های مشاوره ای و مداخله ای برای کاهش طلاق دارد.
مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به انجام آموزش‌های مجازی و کارگاه های مهارت های زندگی پیش از ازدواج در مدارس، اضافه کرد: در گذشته سنت های خوب برای ازدواج وجود داشت، اما امروزه قبح طلاق شکسته شده و خانواده ها خیلی مشاوره های قبل و پس از ازدواج را جدی نمی‌گیرند.
وی کودکان کار را یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی دانست و متذکر شد: کودک کار دو تعریف دارد که در تعریف اول خانواده ها در گذشته فرزندان خود را که توانایی داشتند به ویژه در ایام تابستان به کارگاه‌ها می فرستادند تا حرفه آموزی کنند، اما کاهش تعداد فرزندان موجب شده خانواده‌ها این شیوه را کنار بگذارند.
خدمت بین دانا، کودک کار در خیابان را تعریف دوم دانست و ادامه داد: قانونگذار در راستای حمایت از کودکان و نوجوانان اجازه کار کردن به افراد ۶ تا ۱۸ سال را نمی دهد.
وی از شناسایی ۱۱۳ کودک کار در خیابان در گیلان خبر داد و تاکید کرد: ۹۰ درصد این کودکان مهاجر بوده و هم استانی نیستند و والدین کم سواد و بی سواد دارند لذا تعداد زیادی از آنان را تحت پوشش بهزیستی قرار دادیم و ماهانه مستمری۵۴۶ هزار تومان دریافت می کنند؛ البته درآمد روزانه یک کودک کار در خیابان می تواند از این مستمری بیشتر باشد و لذا باید فرهنگ مقابله با تکدی گری را ترویج کنیم تا شهروندان پول پرداخت نکنند و شاهد پدیده کودک کار در خیابان نباشیم.
مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به فعالیت یک مرکز تربیتی کودک کار در رشت با حضور یک روانشناس و دو مددکار، عنوان کرد: به کودکان کار مهارت های زندگی را آموزش می دهیم و بر جلوگیری از ترک تحصیل آنان تاکید می کنیم.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.