کد خبر : 2186
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷

استاندار گیلان

استاندار گیلان: برنج گیلان برندسازی و شناسنامه‌دار شود

استاندار گیلان: برنج گیلان برندسازی و شناسنامه‌دار شود
هزینه واقعی تولید برنج را برآورد کنید و این بخش را آزاد نگذارید تا کشاورز و مردم آسیب ببینند لذا تنظیم بازار برنج اهمیت زیادی در گیلان دارد.

به گزارش پویشگران گیل:
استاندار گیلان با تأکید بر لزوم برندسازی و شناسنامه‌دار کردن برنج استان گفت: بسته‌بندی با درج اطلاعات واقعی و نظارت بر صحت اطلاعات برای جلوگیری از آسیب به کشاورزان ضروری است.
اسدالله عباسی در جلسه ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه اکثر نانوایی‌ها بدون مشکل فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: یک پایشی از وضعیت نانوایی‌ها انجام شود تا تعطیلی‌ها باعث نارضایتی مردم نشود و اگر یک نانوایی به دلیل تخلفات تعطیل شده فقدان آن مردم به ویژه مسافران را سرگردان نکند.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه اکثر شکایات مردمی از بازار مربوط به آرد و نان است افزود: زمان فعالیت نانوایی را متغیر کنید و در صورت نیاز سهمیه نانوایی‌ها و ساعت کاری آنها را افزایش دهید.
وی با بیان اینکه علی رغم آنکه گندم و آرد به اندازه کافی داریم و ذخیره‌سازی مدیریت می‌شود اما چرخه عرضه و توزیع باید مدیریت شود، بیان کرد: به روند کار سرعت دهید و نانوایی‌هایی که پخت خوب و کافی دارند را شناسایی و مورد تقدیر قرار دهید.
عباسی با اشاره به اینکه در بازار مرغ هم بسته‌های تشویقی در نظر بگیرید و کسانی که در سخت‌ترین شرایط با ما همکاری کردند را تقدیر کنید گفت: با وجود اقدامات عده‌ای برای ایجاد بحران در بازار مرغ، بازار این محصول خوب مدیریت شد.
استاندار گیلان افزود: در مدیریت بازار اقلام اساسی مانند مرغ و تخم مرغ و نان حساس باشید و وضعیت را همواره رصد کنید.
عباسی با تاکید بر ضرورت وجود هماهنگی و همدلی برای مدیریت بازار اقلام اساسی بیان کرد: تولیدات بخش‌های مختلف در حال توسعه است و حمایت‌ها و تشویق‌های استانداری از این واحدها نیز ادامه دار خواهد بود.
وی با بیان اینکه تشکیل زنجیره ارزش موجب ایجاد اشتغال و رونق تولید می‌شود، گفت: دولت درصدد آن است ضمن حمایت از بخش تولید، آن را توسعه دهد و صنایع بسته بندی ایجاد کند و با حذف بروکراسی، هزینه‌ها را کاهش دهد.
عباسی با بیان اینکه گیلان منطقه گردشگرپذیر است و درآمد عمده مردم از رستوران‌ها است و اگر از این بخش لطمه ببینیم آسیب‌های زیادی متوجه اقتصاد استان می‌شود، افزود: تخلفات در سریع‌ترین زمان ممکن به تعزیرات گزارش شود.
وی با بیان اینکه افزایش تولید برنج باعث مهار قیمت‌ها شده است، تصریح کرد: هزینه واقعی تولید برنج را برآورد کنید و این بخش را آزاد نگذارید تا کشاورز و مردم آسیب ببینند لذا تنظیم بازار برنج اهمیت زیادی در گیلان دارد.
عباسی ادامه داد: برنج باید برند سازی و شناسنامه دار شود و محل تولید آن مشخص گردد لذا بسته بندی این محصول با درج اطلاعات واقعی و نظارت بر صحت اطلاعات آن برای لطمه ندیدن به کشاورزان ضروری است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.